Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime bus pasirašytas memorandumas, skirtas neįgaliųjų integracijos į atvirą darbo rinką skatinimui

2017 m. gruodžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gruodžio 13 d., trečiadienį, 11 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininko Justo Džiugelio iniciatyva prie vieno stalo susiburs įvairių ministerijų, verslo bendruomenės, žmonių su negalia organizacijų specialistai, siekiantys paskatinti pozityvius pokyčius žmonių su negalia įdarbinimo srityje.

Renginyje valdžios, verslo ir žmonių su negalia bendruomenės atstovai pasirašys memorandumą „Dėl galimybių žmonėms su negalia konkuruoti darbo rinkoje“.

Diskusijoje bus pristatytas kelerių mėnesių specialistų darbo rezultatas. Vienas jų – trejus metus truksiantis projektas, kurį įgyvendins Lietuvos darbo birža. Taip pat bus aptartos priemonės, kuriomis, pasitelkiant gerąją socialiai atsakingo verslo patirtį bei itin glaudžiai bendradarbiaujant su žmonių su negalia organizacijomis, bus skatinamas žmonių su negalia aktyvus dalyvavimas atviroje darbo rinkoje.

Šiuo metu Lietuvoje atviroje darbo rinkoje dirba apie 40 000 žmonių su negalia, dar 7 000 – socialinėse įmonėse. Tuo tarpu net 120 000 darbingo amžiaus žmonių su negalia šiuo metu nedirba, nors galėtų dalyvauti darbo rinkoje. Šie asmenys – lygiateisiai piliečiai, kurie nori jaustis oriai, dirbti ir uždirbti daugiau nei minimalų atlyginimą, kaupti pensiją ir susikurti kuo mažiau nuo valstybės paramos priklausančią finansinę gerovę. Taip pat jie – puikus resursas darbuotojų vis sunkiau randančioms įmonėms.

 

Renginio programa

 

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas internetu ir Seimo „YouTube“ paskyroje.

 

Registracija vykdoma: el. paštu [email protected] iki gruodžio 13 d. 9.30 val. Asmenys į Seimo rūmus įleidžiami tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 

Papildoma informacija: Komisijų sekretoriato patarėja Monika Urmonienė, tel. (8 5) 239 6836, el. p. [email protected]

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]