Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „valstiečiai“ melavo rinkėjams agitavę nepasirašyti CETA sutarties

2018 m. balandžio 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seime skubos tvarka bandomas ratifikuoti Kanados ir ES prekybos susitarimas (CETA), kuris suteiks daugiau galių stambioms korporacijoms veikti ES valstybėse narėse.

Socialdemokratai nepritaria Seime svarstomam Kanados ir ES prekybos susitarimui (CETA), nes jis kelia grėsmę valstybių savarankiškumui ir tiesia kelią transnacionalinių kompanijų įsigalėjimui.

Tuo tarpu Valstiečių ir žaliųjų sąjunga šiuo klausimu apgavo rinkėjus. Dabar Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai pareiškė, kad ratifikuos CETA su saugikliu apsaugančiu  Lietuvą nuo GMO (genetiškai modifikuotų organizmų).

Pirmiausia Seimo kanceliarijos Teisės departamentas Ramūno Karbauskio ir kitų „valstiečių“ pateiktą nutarimą dėl apsaugos nuo GMO įvertino kaip nesukuriantį jokių teisinių pasekmių pačiam Kanados ir ES prekybos susitarimui.

Antra, Valstiečiai ir žalieji prieš rinkimus patys rinko parašus ir agitavo prieš CETA susitarimo pasirašymą, įspėdami Lietuvos gyventojus apie grėsmes: „Korporacijos turės teisinių mechanizmų stabdyti valstybės sprendimus sveikatos apsaugos srityje,“ – 2015 metais LVŽS socialiniuose tinkluose skelbė Dainius Kepenis.

„Valstiečių ir žaliųjų veidmainystė dėl CETA stebina. Akivaizdu, kad tapę valdančiaisiais „valstiečiai“ įgijo kitų interesų negu Lietuvos gyventojų sveikata ar korporacijų įsigalėjimo stabdymas,“ – sako socialdemokratas Algirdas Sysas.

 

Pridedama Seimo LSDP frakcijos pateikta medžiaga.

 

Daugiau informacijos:

Irmina Frolova-Milašienė

El. p. [email protected]

Mob. 8 600 07099

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-24 11:47
   Rūta Mensonaitė

  Siųsti el. paštuSpausdinti