Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

9-ojoje Lietuvių terminologijos konferencijoje – dėmesys kalbos technologijoms

2019 m. gegužės 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Birželio 7 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III rūmai) įvyks 9-oji Lietuvių terminologijos forumo (LTF) konferencija, skirta kalbos technologijoms.

Konferencijos dalyvius pasveikins Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, žymūs Lietuvos mokslininkai ir kalbos technologijų kūrėjai skaitys pranešimus apie lietuvių kalbai sukurtas, pritaikytas arba pageidaujamas technologijas, sistemas ir duomenų bazes: rašytinės ir sakytinės kalbos automatinį atpažinimą, neuroninį mašininį vertimą, išteklių informacinę sistemą „Raštija“, naująją ES terminų bazę IATE bei Lietuvos Respublikos terminų banką ir kt.

Renginio pabaigoje vyks pranešėjų diskusija apie kalbos technologijų dabartį, perspektyvas, poreikius ir galimybes ir jų santykį su terminologija.

Konferencijų salėje numatoma vaizdo tiltu jungtis su Europos Sąjungos Taryba Briuselyje.

Konferenciją organizuoja LTF koordinavimo grupė, Europos Komisijos Vertimo raštu generalinio direktorato Lietuvių kalbos departamentas, ES Tarybos generalinio sekretoriato Vertimo raštu direktorato Lietuvių kalbos skyrius, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija.

Renginys bus tiesiogiai transliuojama internetu, Seimo „YouTube“ paskyroje.

 

 

Renginio programa

 

Išsamiau apie renginį:

Egidijus Zaikauskas

vertimo ir kalbos reikalų koordinatorius

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

Tel.: +370 5 2430311, +370 650 11522

El. p. [email protected]

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-06-03 14:08
   Rimas Rudaitis