A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai




Valdas Rakutis
2020–2024 m. kadencija
Seimo narys nuo 2020-11-13
Iškėlė: Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai
Išrinktas: Pagal sąrašą
Kontaktai Kontaktai
Kab. III-510
Tel. (8 5) 239 6613
Darbotvarkė Darbotvarkė
|
Pareigos Pareigos
|
Biografija Biografija
|
Veikla Veikla
|
Pranešimai žiniasklaidai Pranešimai žiniasklaidai
|
Ataskaitos Ataskaitos

Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1943
1942
1941
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
1918
1917
1916
1915
1914
1913
1912
1911
1910
1909
1908
1907
1906
1905
1904
1903
1902
1901
1900
Pasirinkti

Seimo komitetuose

2020-11-19Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, Komiteto narys

Seimo komisijose

2021-03-24Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija, Komisijos narys
2022-11-04Jūrinių reikalų komisija, Komisijos pirmininkas
2022-10-01 – 2022-11-03Jūrinių reikalų komisija, Komisijos narys
2020-12-04 – 2021-03-23Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija, Komisijos pirmininkas
2020-11-24 – 2020-12-03Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija, Komisijos narys

Seimo frakcijose

2020-11-13Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, Frakcijos narys

Parlamentinėse grupėse

2021-05-25 Laikinoji Bendradarbiavimo su skautais grupė, pirmininkas
2021-05-11 Laikinoji grupė „Krymo deokupacijos parlamentinė platforma“, narys
2020-11-19 Laikinoji grupė „Už šeimą“, narys
2022-12-22 Laikinoji Jaunimo pilietinio patriotinio ugdymo grupė, pirmininkas
2020-11-19 Laikinoji Kauno regiono bičiulių grupė, narys
2020-12-08 Laikinoji Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos šaulių sąjungos paramos grupė, narys
2021-01-07 Laikinoji Lietuvos kariuomenės veteranų rėmimo grupė, pirmininko pavaduotojas
2020-12-08 Laikinoji Lietuvos pajūrio bičiulių grupė, narys
2021-04-02 Laikinoji Mažosios Lietuvos draugų grupė, narys
2021-01-07 Laikinoji Seimo ir akademinės bendruomenės bendradarbiavimo grupė, narys
2020-12-17 Tarpparlamentinių ryšių grupė su Belgijos Karalyste, Nyderlandų Karalyste ir Liuksemburgo Didžiąja Hercogyste, pirmininkas
2021-01-14 Tarpparlamentinių ryšių su Graikijos Respublika grupė, narys
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Lenkijos Respublikos Seimu ir Senatu grupė, narys
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Šventuoju Sostu grupė, narys
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis (Kroatijos Respublika, Albanijos Respublika, Šiaurės Makedonijos Respublika, Juodkalnija, Serbijos Respublika, Bosnija ir Hercegovina, Kosovo Respublika) grupė, pirmininko pavaduotojas
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Vokietijos Federacine Respublika grupė, narys

Gimimo data

1969 m. birželio 17 d.

Gimimo vieta

Kaunas

 

 

Išsilavinimas

 

2012

Pereita procedūra profesoriaus pareigoms eiti

2000

Vytauto Didžiojo universitetas, suteiktas mokslo daktaro laipsnis

1996

Vytauto Didžiojo universitetas, istorija, suteiktas magistro laipsnis

1994

Vytauto Didžiojo universitetas, istorija, suteiktas bakalauro laipsnis

1976–1987

Kauno miesto 28-oji, vėliau 40-oji vidurinė m-kla

 

 

Darbo patirtis

 

2017–2020

Klaipėdos universitetas, profesorius

2016–2020

VšĮ „Kauno tvirtovės parkas“, direktorius

2015–2020

Lietuvos kariuomenė, vyresnysis patarėjas

1996–2017

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, instruktorius, vyresnysis asistentas, lektorius (nuo 2000 m.), docentas, vyresnysis mokslo darbuotojas (nuo 2007 m.), prorektorius mokslui ir studijoms (2009–2014), vyriausiasis mokslo darbuotojas (nuo 2012 m.),

2013–2016

VšĮ „Kauno tvirtovės projektai“, direktorius

2011–2014

Lietuvos istorijos institutas, LMT finansuojamo projekto vykdytojas

1996–2009

Vytauto Didžiojo universitetas, doktorantas, lektorius; Karo istorijos centro direktorius, mokslo darbuotojas

1998–2003

Vytauto Didžiojo karo muziejus, Karybos istorijos skyriaus vedėjas

1994–1996

Vytauto Didžiojo karo muziejus, vyriausiasis muziejininkas

1993–1994

Kauno m. Kultūros ir švietimo skyrius, Sausumos skautų laisvalaikio centro direktorius

1989–1990

Lietuvos technikos muziejus, Fondų apskaitos ir apsaugos skyriaus jaunesnysis mokslo bendradarbis

 

 

Politinė karjera

 

 

 

Kita

 

Lietuvos skautijos (nuo 1989 m.), vienas iš Lietuvos karo istorijos draugijos kūrėjų (2000), pirmasis pirmininkas, valdybos narys, draugijos „Pilis“ (2000), asociacijos „Kauno tvirtovės“ valdybos pirmininkas (2008–2018), Europos tvirtovių ir įtvirtintų vietovių federacijos tarybos narys (2018). Vienas iš J. K. Chodkevičiaus fondo steigėjų (2019).

Pomėgiai: skautavimas, karinių istorinių žaidimų organizatorius, kelionės automobiliais, dviračiais, meistravimas, modeliavimas, buriavimas

Kalbos: anglų, lenkų, lotynų, rusų, vokiečių

 

 

Šeima

 

Žmona Aistė, dukros Živilė ir Simona, sūnūs Jonas ir Paulius

 

Pateikti teisės aktų projektai

Komandiruotės

2022.11.18 - 2022.11.20Dėl Valdo Rakučio dalyvavimo Lietuvos šaulių sąjungos Liuksemburgo būrio renginyje (Liuksemburgo Didžioji Hercogystė)
2022.09.04 - 2022.09.06Dėl Seimo narių dalyvavimo Tarpparlamentinėje bendros užsienio ir saugumo politikos bei bendros saugumo ir gynybos politikos konferencijoje (Čekijos Respublika)
2022.06.09 - 2022.06.11Dėl Armino Lydekos, Laimos Mogenienės ir Valdo Rakučio dalyvavimo susitikimuose su Belgijos Karalystės valdžios atstovais (Belgijos Karalystė)
2022.05.10 - 2022.05.12Dėl Jono Jaručio, Lauryno Kasčiūno, Arvydo Pociaus ir Valdo Rakučio dalyvavimo susitikimuose su Lenkijos Respublikos valdžios atstovais (Lenkijos Respublika)
2022.04.11 - 2022.04.12Dėl Seimo narių dalyvavimo konferencijoje „Abiejų Tautų Respublika Europoje“ (Lenkijos Respublika)
2022.04.04 - 2022.04.06Dėl Lauryno Kasčiūno, Valdo Rakučio ir Dovilės Šakalienės dalyvavimo susitikimuose su Vokietijos Federacinės Respublikos valdžios atstovais (Vokietijos Federacinė Respublika)
2022.03.10 - 2022.03.12Dėl Audroniaus Ažubalio, Vytauto Mitalo ir Valdo Rakučio dalyvavimo susitikimuose su Nyderlandų Karalystės valdžios atstovais (Nyderlandų Karalystė)
2021.10.15 - 2021.10.17Dėl Valdo Rakučio ir Ritos Tamašunienės dalyvavimo atminimo lentos, skirtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariams, žuvusiems ginant Varšuvą, atidengimo iškilmėse ir susitikimuose su Lenkijos Respublikos Seimo atstovais (Lenkijos Respublika)
2021.09.05 - 2021.09.09Dėl Audroniaus Ažubalio, Valdo Rakučio ir Kęstučio Vilkausko dalyvavimo susitikimuose su Šiaurės Makedonijos Respublikos ir Serbijos Respublikos parlamentų ir kitų institucijų vadovais (Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija)
2021.09.05 - 2021.09.09Dėl Audroniaus Ažubalio, Valdo Rakučio ir Kęstučio Vilkausko dalyvavimo susitikimuose su Šiaurės Makedonijos Respublikos ir Serbijos Respublikos parlamentų ir kitų institucijų vadovais (Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija)
2021.09.05 - 2021.09.09Dėl Audroniaus Ažubalio, Valdo Rakučio ir Kęstučio Vilkausko dalyvavimo susitikimuose su Šiaurės Makedonijos Respublikos ir Serbijos Respublikos parlamentų ir kitų institucijų vadovais (Serbija)
2021.09.05 - 2021.09.09Dėl Audroniaus Ažubalio, Valdo Rakučio ir Kęstučio Vilkausko dalyvavimo susitikimuose su Šiaurės Makedonijos Respublikos ir Serbijos Respublikos parlamentų ir kitų institucijų vadovais (Serbija)

Balsavimai

Duomenų nėra
Vieta posėdžių salėje Vieta posėdžių salėje