Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Parlamente atvertos Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtos parodos

2012 m. sausio 13 d. pranešimas VIR 

Minint Laisvės gynėjų dieną Seimo parodų galerijoje pristatytos parodos, skirtos Laisvės gynėjų dienai paminėti: fotografo Juozo Kazlausko fotografijų paroda „Lemtingasis 1991 metų sausis“, Lietuvos moksleivių piešinių konkurso „Laisva Lietuva“ nominantų darbai, taip pat dokumentų, leidinių ir nuotraukų ekspozicija, parengta pirmosios Laisvės premijos įteikimo žmogaus teisių gynėjui Sergejui Kovaliovui proga.

Ekspozicijas atvėrė Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Europos Palamento narys Vytautas Landsbergis. Jis teigė, kad institucija, kurioje pristatomos šios parodos, tuomet buvo tvirtovė, lemianti ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos likimą, nes tai, ką tada patyrė Lietuva, buvo sukrėtimas visiems. Ir nelaisvoms šalims, ir Rusijai, kylančiai į savo laisvę, ir Vidurio Europos šalims, kurios buvo ką tik nusikračiusios komunistinių diktatūrų. Pasak buvusio parlamento vadovo, jeigu tą naktį žmonėms išsisklaidžius Lietuva būtų sutriuškinta, ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos istorija būtų kita.

Laisvės gynėjų dienai skirtų parodų pristatymo renginyje dalyvavo Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, pirmasis Laisvės premijos laureatas, žmogaus teisių gynėjas Sergejus Kovaliovas,  Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Europos Palamento narys Vytautas Landsbergis ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo Pirmininko pavaduotojas Česlovas Vytautas Stankevičius. O. Posaškovos nuotr. (LRS) 

Politikas teigė, kad parodoje gražiai sujungta istorinė ir meninė informacija, bei atkreipė dėmesį, kad šiandieninių vaikų paveikslų, tapytų mąstant apie Sausio 13-ąją, motyvai labai panašūs į motyvus paveikslų, vaikų tapytų tuomet – „matome, kad ir dabartiniai vaikai pamąsto ir jaučia taip pat, ir Lietuva yra ta pati“.

Kalbėdamas apie renginyje dalyvavusį Sergejų Kovaliovą signataras teigė, kad šis žmogus yra atstovas ir simbolis tos Rusijos ir tos Maskvos, kuri tuomet buvo didžioji Lietuvą palaikanti jėga – žmonės, 1991 m. sausį išėję į gatves pakviesti ir vesti Rusijos demokratų. Pasak V. Landsbergio, S. Kovaliovas nėra buvęs disidentas – jis ir šiandien yra disidentas. Deja, yra dalykų, kurie nelabai pasikeitė jo tėvynėje, ir tokie žmonės kaip S. Kovaliovas ir šiandien yra disidentai. „Gerai, kad jų yra, mes labai džiaugiamės, kad jie yra čia. O mes, Lietuva, irgi kai kada esame disidentiška šalis. Disidentiška visuomenė ir politika net ir Europos Sąjungos mastu. Primename tai, apie ką kiti mažiau žino ir kas kitiems mažiau rūpi. O mes įsitikinę, kad tai turi rūpėti visiems, nes Europos laisvės byla nėra pabaigta“, – teigė Europos Palamento narys. 

Seimo Ryšių su visuomene skyrius