Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime atvertos parodos „Tiesa išlaisvina“ ir „Laisvės gynyboje“

2014 m. sausio 13 d. pranešimas VIR

 

Šiandien Seimo Pirmininko pavaduotojas, Laisvės premijų komisijos pirmininkas Petras Auštrevičius Parlamento galerijoje pristatė ekspoziciją Tiesa išlaisvina, skirtą 2013 metų Laisvės premijos laureatui Kauno arkivyskupui metropolitui Sigitui Tamkevičiui SJ. Taip pat lankytojams pristatyta archyvinių nuotraukų paroda „Laisvės gynyboje“, kurioje atskleidžiama 1991 m. sausio mėn. sovietų agresija prieš Lietuvos valstybę ir Laisvės gynimą. Parodas parengė Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo ir Parlamentinių tyrimų departamento Bibliografinės informacijos skyriai.

 

Seimo Pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius atvėrė 2013 metų Laisvės premijos laureatui Sigitui Tamkevičiui SJ skirtą parodą. Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Pristatydamas S. Tamkevičiui SJ skirtą parodą Seimo Pirmininko pavaduotojas pabrėžė, kad šių metų Laisvės premijos laureato paminėjimas ir jo veiklos faktų atskleidimas pateikiant tokius istorinius liudijimus kaip KGB bylos, eksponatai iš Genocido muziejaus, „Lietuvos KBK“ originalūs numeriai, taip pat jo įsiliejimas į 1991 m. sausio mėn. įvykių patelę puikiai iliustruoja S. Tamkevičiaus veiklą, Lietuvai nuveiktus darbus.

„S. Tamkevičiaus biografiją liudijantys eksponatai ir darbai yra mūsų laikmečio esmė – pasipriešinimas sovietų režimui, kova už katalikų ir tikinčiųjų teises, bausmė, kurią privalėjo atlikti arkivyskupas sufabrikavus bylą, ir visa tai, kas lydi jo darbus po 90-ųjų metų, yra Lietuvos išsilaisvinimo, Nepriklausomybės istorijos dalis“, – teigė P. Auštrevičius.

Laisvės premijų komisijos pirmininkas išreiškė viltį, kad Seime pristatoma ekspozicija dar kartą atvers tuos istorijos puslapius, kurie galbūt yra mažiau žinomi, bet užima labai svarbią vietą lietuvių tautos istorijoje.

 

2013 metų Laisvės premijos laureatui Kauno arkivyskupui metropolitui S. Tamkevičiui SJ skirtoje parodoje eksponuojamos jo biografiją atskleidžiančios fotografijos, kurios liudija ilgą ir sudėtingą Katalikų Bažnyčios tikinčiųjų, ginkluotų vien tiesos žodžiu, kovą už tikėjimą ir tautos laisvę sovietiniais metais. Taip pat ekspozicijoje: S. Tamkevičiaus baudžiamosios bylos 1983 m. tomai iš Lietuvos ypatingojo archyvo (LYA), istoriniai liudijimai, menantys „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ leidybą, jos bendradarbius ir talkininkus, leidinio persekiojimą – „Kronikos“ numerių originalai iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejaus, KGB dokumentų kopijos apie „Kroniką“ ir jos talkininkus, dabar saugomi LYA, autentiški daiktiniai eksponatai – diktofonas, mikrofilmai, dokumentai, kuriuos Seimo kanceliarijai maloniai paskolino S. Tamkevičius SJ.

Parodoje „Laisvės gynyboje“ eksponuojamos archyvinės Viktoro Kapočiaus, Eugenijaus Masevičiaus, Algimanto Žižiūno nuotraukos iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo (LCVA) fondų, Vytauto Daraškevičiaus, Alfredo Girdziušo, Juozo Kazlausko, Andriaus Petrulevičiaus, I. Koichi (Japonija), Kęstučio Svėrio, Juliaus Vaupšo nuotraukos iš asmeninių ir Seimo archyvo fondų.

 

Nerijus Vėta

Seimo Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6208, el. p. [email protected])