Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ pranešimas: dėl skandalingų Žemės ūkio rūmų viešųjų pirkimų frakcija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Valstybės kontrolę, STT, VPT

2017 m. birželio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Remigijus Žemaitaitis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Viešųjų pirkimų tarnybą, Valstybės kontrolę ir į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl Lietuvos žemės ūkio rūmų neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų, kurie yra nesuderinami su rūmų veikla.

Pabrėžtina, jog nuo 2016 m. pabaigos Lietuvos žemės ūkio rūmuose yra neišrenkamas pirmininkas, nes buvęs Žėmės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas tapo Seimo nariu ir Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku. Laikinuoju rūmų pirmininku buvo patvirtintas administracijos direktorius. Tad šiuo metu žemės ūkio rūmų pirmininku ir administracijos vadovu yra tas pats asmuo, kuris pats administruoja ir pats kontroliuoja savo veiklą – įskaitant valstybės lėšų panaudojimą.

Šiuo metu vykdomi Lietuvos žemės ūkio rūmų viešieji pirkimai galimai yra neskaidrūs, o valstybės piniginiai ištekliai naudojami neatsakingai.

Pažymėtina, Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai neturi jokios laboratorijos, laborantų, jokio mokslinės įstaigos statuso, tačiau vykdo viešuosius pirkimus, kurie nesuderinami su Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų veikla:

1. Perka sudėtingą chromatografo sistemą. Tai yra tokia laboratorinė įranga, kurios pagalba analizuojami medžiagų mišiniai (2017-04-10). Sandėrio vertė – 114 647,50 eurų;

2. Perka kjeldalio analizės sistemą, kuri skirta  baltymų/azoto analizei (2017-05-15). Sandėrio vertė – 16 153,50 eurų;

3. Perka precizines svarstykles (2017-04-21). Sandėrio vertė – 508,20 eurų;

4. Pirko parodomųjų bandymų priežiūros ir sklaidos paslaugas iš UAB „Art 21“ (2017-04-28). Sandėrio vertė 120 022,32 eurų. Kodėl bandymus, su tokiu milžinišku biudžetu prižiūrėti pasirinkta ne pripažinta mokslo įstaiga, ne universitetas, ne modernių technologijos slėnių mokslininkai, o privatus UAB‘as?

5. Žemės ūko rūmai neužsiima žemės ūkio veikla, bet išsinuomojo žemės ūkio techniką (2017-03-27). Sandėrio vertė – 57 961eurai.

6. Žemės ūkio rūmai perka trąšas (2017-03-16). Sandėrio vertė – 15 550 eurų. Žemės ūkio rūmai jokia žemės ūkio veikla neužsiima.

7. Žemės ūkio rūmai perka probiotinius preparatus (2017-03-07). Sandėrio vertė – 15 572,70 eurų. Probiotikai jau tiekiami į rinką. Tai reiškia, kad reikalingus bandymus jau yra atlikęs probiotikų tiekėjas – gaudamas leidimus prekybai. Be to, taip pažeidžiamos kitų probiotikų tiekėjų lygios konkurencijos galimybės.

Atkreiptinas dėmesys, jog Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų pasirašytų Viešųjų pirkimų sutarčių su fiziniais asmenimis skaičius per paskutinį pusmetį (nuo 2016 m. pabaigos) ypatingai pagausėjo (kelios dešimtys), po to, kada Žemės ūkio rūmuose įsigaliojo kontrolės ir vykdymo vienvaldystė.

Nemaža dalis šių sutarčių buvo pasirašyta su rūmų darbuotojais ar administracijai artimais žmonėmis. Kyla klausimas, iš kur kilo toks staigus sutarčių poreikis ir už kokius realiai nuveiktus darbus buvo sumokėti pinigai? (V. Žliobienė 2017-01-02, S. Kisielienė 2017-01-02, A. Žliobaitė (2017-01-02) ir t.t. Kas ypatingo buvo nuveikta žemės ūkio rūmuose 2017 m. sausio 2–13 d dienomis, kad prireikė dešimčių sutarčių su fiziniais asmenimis.

„Žemės ūkio rūmai yra nevyriausybinė asociacija, tiesiogiai neužsiimanti žemės ūkio veikla, neturinti mokslinių laboratorijų ir laborantų, o vykdo viešuosius pirkimus, kurie sveiku protu sunkiai suvokiami. Negana to, Žemės ūkio rūmai aktyviai pradėjo pasirašinėti sutartis su rūmų darbuotojais ar administracijai artimais žmonėmis ir mokėti jiems už papildomus darbus“, – pažymėjo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas R. Žemaitaitis.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas

Remigijus Žemaitaitis, mob. 8 698 42 238