Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas svarstys siūlymą reglamentuoti turto civilinį konfiskavimą

2019 m. kovo 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas Seimui pristatė Turto civilinio konfiskavimo įstatymo projektą Nr. XIIIP-3214, kuriuo siūloma įtvirtinti turto civilinio konfiskavimo institutą ir reglamentuoti turto civilinio konfiskavimo teisinius pagrindus, sąlygas ir tvarką ir lydimuosius teisės aktus. Teisės aktas, pasak ministro, parengtas atsižvelgiant į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atlikto parlamentinio tyrimo dėl asmenų, verslo subjektų ir kitų interesų grupių galimo neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus ir galimos neteisėtos įtakos politiniams procesams išvadas.

Projekte siūloma nustatyti, kad turto civilinis konfiskavimas būtų taikomas asmens daiktams, pinigams ir vertybiniams popieriams, kitam turtui bei turtinėms teisėms, neproporcingiems jo teisėtoms pajamoms, kai juos valdo, naudoja ir (ar) jais disponuoja asmuo, atitinkantis bent vieną iš įstatyme nustatytų požymių.

„Tai yra, kai asmuo yra kaltinamas arba nuteistas už tam tikras nusikalstamas veikas: kontrabandą, kyšininkavimą, prekybą poveikiu, prekybą asmenimis“, – nustatytus požymius vardijo ministras.

Siūloma, kad turtas būtų laikomas neproporcingu asmens teisėtoms pajamoms, kai šio turto vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 2000 bazinių bausmių ir nuobaudų dydžio sumą, t. y., 100 tūkst. eurų.

Numatoma, kad turto civilinio konfiskavimo institutas būtų taikomas ir turtui, kurį minėtas asmuo perleido kitam fiziniam ar juridiniam asmeniui, kuris žinojo arba turėjo žinoti, kad šio turto vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų (t. y., nesąžiningiems įgijėjams).

Siūloma nustatyti, kad iniciatyva pradėti turto tyrimą būtų patikėta ikiteisminio tyrimo institucijoms, kurios turėdamos pagrindo įtarti, kad asmuo valdo, naudojasi ir (ar) disponuoja nurodytu turtu, kreipiasi į prokuratūrą dėl sprendimo pradėti turto tyrimą, pateikdamos turimus duomenis, o sprendimą dėl turto tyrimo pradėjimo priimtų prokuroras. Turto tyrimą atliktų Vyriausybės įgaliotos institucijos. Planuojama, kad tokios institucijos bus Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos policija. Prokuroras, įvertinęs turto tyrimo išvadoje pateiktą informaciją, spręstų dėl būtinybės pradėti turto civilinio konfiskavimo procesą. Sprendimus įpareigoti asmenį deklaruoti ir pagrįsti turtą ir pajamas, sprendimus dėl turto civilinio konfiskavimo, o prireikus, ir dėl turto arešto taikymo priimtų teismas. Į teismą dėl minėtų sprendimų turėtų kreiptis prokuroras.

Projektams po svarstymo pritarė 46, prieš balsavo 4, susilaikė 29 Seimo nariai. Pagrindiniu Turto civilinio konfiskavimo įstatymo projekto svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Projektus Seimo posėdyje numatoma svarstyti birželio 11 d.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-12 14:37
   Eglė Saulė Trembo