Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo narių A. Ažubalio ir L. Kasčiūno pranešimas: „Seime Krymo totorių deportacija pripažinta genocidu“

2019 m. birželio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Minint Krymo totorių masinių trėmimų pradžios 75-ąsias metines, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis registravo rezoliuciją, kurią šiandien priėmęs Lietuvos Respublikos Seimas oficialiai pripažino 1944 m. Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus prieš Krymo totorių tautą genocidu.

Pasak L. Kasčiūno, Stalino totalitarinio Sovietų Sąjungos režimo suplanuotą ir įvykdytą 1944 m. Krymo totorių tautos naikinimą ir deportaciją iš jų istorinės Tėvynės – Krymo pusiasalio – į negyvenamas Centrinės Azijos sritis, per kurias nuo bado, ligų, kankinimų ir sunkaus priverstinio darbo žuvo arti pusės ištremtųjų Krymo totorių, būtina atitinkamai įvertinti, o ne tik prisiminti Krymo totorių skausmą ir kančias. „Todėl itin džiugu, kad šiandien Seime beveik vienbalsiai Lietuvos parlamentas pripažino 1944 m. Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus prieš Krymo totorių tautą genocidu“, – teigė L. Kasčiūnas.

„Priėmę rezoliucijos projektą, mes tęsiame Lietuvos Seimų tradiciją įvardinti totalitarinių ir represinių režimų nusikaltimus tautoms. Tai jau padarėme priimdami rezoliucijas dėl Ukrainos Holodomoro ir armėnų tautų genocido. Tokia politinė praktika svarbi ne tik dėl istorinės tiesos įtvirtinimo mūsų visuomenėse, bet ir siekiant pasipriešinti istorijos klastojimui, jos perrašinėjimui, o tai šiandien tapo įprasta Kremliaus politikos praktika. Šios politikos pagrindinis tikslas – pateisinti ir išbalinti tamsiausius savo vykdytos ir vykdomos politikos puslapius, ar tai būtų praeityje vykdyti komunistinės Sovietų Sąjungos nusikaltimai, ar šiandieninės Rusijos karai, priespauda ir represijos, vykdomi prieš čečėnų, gruzinų, ukrainiečių ir totorių tautas“, – teigė A. Ažubalis.

Rezoliucijos tekstas kviečia pripažinti 1944 m. Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus prieš Krymo totorių tautą genocidu; atkreipti dėmesį ir pasmerkti 2014 metais Rusijos Federacijos įvykdytą neteisėtą Ukrainos Krymo okupaciją ir aneksiją bei prieš civilius gyventojus ir Krymo totorių tautą vykdomą diskriminaciją kalbos, kultūros ir tautybės pagrindu, panaikintą Krymo totorių savivaldą ir kviečia tarptautinę bendruomenę solidarizuotis su Krymo totorių tauta ir tęsti 2014 metais Rusijos federacijos įvykdytos Ukrainos Krymo aneksijos nepripažinimo politiką.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

 

Seimo narys Audronius Ažubalis

Mob. 8 658 42 488

   Naujausi pakeitimai - 2019-06-06 12:58
   Monika Kutkaitytė