Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Pavasario sesijoje – dėmesys aplinkosaugos pokyčiams ir vykdomų reformų kontrolei

2020 m. kovo 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Rytoj, kovo 10 d., 10 val. prasidėsiančios VIII (pavasario) sesijos pirmajame posėdyje bus pristatytas Seimo sesijos darbų programos projektas. Pavasario sesijos darbus pristatys Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus – Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Po sesijos darbų programos, kuri sudaroma atsižvelgiant į Vyriausybės, Seimo komitetų, frakcijų bei Seimo narių pasiūlymus, pateikimo projekto svarstymas vyks Seimo komitetuose ir frakcijose.

Įregistruotame pavasario sesijos darbų programos projekte – daugiau kaip 580 teisės aktų projektų (be lydimųjų). Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 147, Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda – 9, Seimo nariai (frakcijos) – apie 300 įstatymų projektų. Dalis į darbų programą įrašytų projektų jau yra pateikti ankstesnėse sesijose ir bus tęsiamas tolesnis jų svarstymas. Be to, sesijoje bus išklausytas pirmasis šalies vadovo G. Nausėdos metinis pranešimas, Vyriausybės metinė veiklos ataskaita.

„Labai svarbu, kad šioje pavasario sesijoje kelsime taip pasaulyje aktualų klimato kaitos klausimą, kalbėsime apie taršą ir atsinaujinančią energetiką. Taip pat aptarsime ir „Brexit“ temą, kaip ji palies mūsų tautiečius. Žinoma, mūsų prioritetas išlieka švietimas – ieškosime geriausio finansavimo ir valdymo modelio, sieksime nemokamo bakalauro studijų, užbaigsime aukštųjų mokyklų reorganizavimą“, – svarbiausius darbų programos akcentus išskyrė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pavasario sesijos darbų programos prioritetai:

- socialinės atskirties mažinimo priemonių įgyvendinimo tęstinumas, užimtumo skatinimo ir nedirbančiųjų integravimo į darbo rinką galimybių didinimas, neįgaliųjų socialinės integracijos stiprinimas;

- korupcijos prevencijos priemonių efektyvinimas ir šešėlinės ekonomikos mažinimas (viešųjų pirkimų sistemos efektyvinimas, lobistinės veiklos reglamentavimo tobulinimas);

- pokyčių aplinkos apsaugos srityje reglamentavimas, efektyvios aplinkosaugos kontrolės vykdymas, Lietuvos įsipareigojimų dėl ES klimato kaitos ir energetikos politikos tikslų iki 2030 metų įgyvendinimas; Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano koncepcijos ir 2021–2030 m. Nacionalinės pažangos plano įgyvendinimas.

Vienas iš esminių prioritetų šioje sesijoje – vykdomų reformų (švietimo, sveikatos apsaugos, mokesčių, inovacijų, šešėlinės ekonomikos mažinimo ir pensijų srityse) įgyvendinimo kontrolė. Kiekvieną antradienį, kaip ir ankstesnėse sesijose, ministrai Seimo posėdžiuose pristatys informacinius pranešimus apie priimtų teisės aktų įgyvendinimą.

 

 

Pagal veiklos kryptį „Darni, atsakinga ir sveika visuomenė“ didelis dėmesys bus skiriamas socialinės apsaugos sričiai: bus siekiama didinti užimtumo skatinimo ir nedirbančiųjų integravimo į darbo rinką galimybes, stiprinti neįgaliųjų socialinę integraciją, skatinti socialinio verslo plėtrą, suteikti transporto lengvatas neįgaliesiems bei sergantiems onkologinėmis ligomis. Taip pat siūloma gerinti sveikatos apsaugos prieinamumą ir kokybę, efektyvinti greitosios medicinos pagalbos veiklą.

Švietimo, kultūros ir mokslo kokybės bei efektyvumo didinimo veiklos kryptyje planuojama tobulinti mokslo ir studijų finansavimo struktūrą bei valstybinių aukštųjų mokyklų tinklą, gerinti studijų ir mokslo veiklos kokybę, svarstyti dėl nemokamo bakalauro studijų įgyvendinimo.

Tobulinamu Visuomenės informavimo įstatymo teisiniu reguliavimu siekiama įtvirtinti naują Lietuvos žiniasklaidos (viešosios informacijos rengėjų) paramos modelį, suteikti žiniasklaidai neatlygintinų duomenų iš registrų ir valstybės informacinių sistemų viešojo intereso tikslais. Į darbų programą įtrauktais pasiūlymais siekiama sukurti kultūros politikos teisinio reguliavimo sistemą ir įtvirtinti valstybės įsipareigojimus kultūrai.

Siekiant didinti viešojo sektoriaus efektyvumą ir skaidrumą numatoma reglamentuoti strateginio valdymo sistemos pagrindinius principus, įdiegti valstybės mastu vieną elektroninį langelį, įsteigti Viešojo sektoriaus darbuotojų registrą. Taip pat planuojama tęsti valstybės įmonių valdymo ir priežiūros pertvarkos vykdymą, biudžetinių įstaigų funkcijų konsolidavimą ir optimizavimą, tobulinti viešųjų pirkimų sistemą, siūloma kurti efektyvios regioninės politikos sistemą, užtikrinti Lietuvos regionų konkurencingumą.

Sesijos darbų programos projekte – svarbūs ekonomikos plėtros klausimai. Teisės aktų projektais siekiama mažinti šešėlinę ekonomiką: įdiegti centralizuotos transporto priemonių savininkų apskaitos sistemą, užtikrinti kelių transporto priemonių vairuotojų darbo ir poilsio laiko režimo reglamentavimą, įsteigti statybininkų tapatybės identifikavimo kortelę ir kt. Į darbų programą įtrauktais projektais siekiama gerinti investavimo Lietuvoje sąlygas ir verslo aplinką, skatinti inovacijų plėtrą.

Sesijoje siūloma nustatyti alternatyvių degalų gamybos, vartojimo ir infrastruktūros plėtros Atsinaujinančių energijos išteklių tikslus 2030 m., svarstyti dėl miško ekosistemų išsaugojimo ir bendrųjų miškų ūkio reikmių reglamentavimo tobulinimo, tikslinti atliekų tvarkymo sistemos ir kainodaros tobulinimą, įgyvendinti „teršėjas moka“ ir gamintojo atsakomybės principus.

Pagal veiklos kryptį „Saugi valstybė“ bus teikiami įstatymo projektai dėl gynybos pajėgumų stiprinimo, mobilizacijos ir karo padėties režimo teisinio reguliavimo tobulinimo, korupcijos prevencijos stiprinimo, civilinio turto konfiskavimo instituto sąlygų tobulinimo, lobistinės veiklos priežiūros efektyvinimo ir kt.

Pasak Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės šios sesijos metu išskirtinis dėmesys bus skiriamas parlamentinei kontrolei. „Sesijoje planuojame rengti diskusijas svarbiomis temomis apie būsimą ES finansinę programą 2021–2027 m., „Brexit“ įtaką Lietuvai, pokyčius aplinkos apsaugos srityje ir Žaliojo kurso įgyvendinimo perspektyvas. Šios sesijos darbų programa pareikalaus daug atsakingo darbo“, – teigia R. Baškienė.

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-03-17 12:06
   Rimas Rudaitis