Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo narių Audroniaus Ažubalio ir Lauryno Kasčiūno pranešimas: „Po Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimo ministras Linas Linkevičius ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius raginami peržiūrėti savo nuostatas dėl Jono Noreikos-Generolo Vėtros“

2020 m. balandžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, prašydami peržiūrėti savo ankstesnes nuostatas dėl Jono Noreikos-Generolo Vėtros, po balandžio 1 d. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) galutinio ir neskundžiamo sprendimo, kuriuo atmestas JAV gyvenančio Lietuvos piliečio Granto Arturo Gočino (Grant Arthur Gochin) skundas prieš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorinę išvadą dėl šio asmens.

„Esu įsitikinęs, kad užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius privalo besąlygiškai gerbti Lietuvos teismų sprendimus ir juos vykdyti. Bet kokia viešai Lietuvos politikų išsakyta abejonė ar teismų sprendimų ignoravimas (šiuo atveju istorijos politikos kontekste) nestiprina Lietuvos, kaip teisinės valstybės, įvaizdžio ir tarnauja Kremliaus vykdomam informaciniam karui prieš mūsų valstybę“, – teigia parlamentaras A. Ažubalis.

Šiuo kreipimųsi Seimo nariai taip pat prašo, kad Užsienio reikalų ministerija tokias instrukcijas perduotų Lietuvos diplomatinėms atstovybėms užsienyje, kur jos būtų naudojamos, siekiant atremti  Kremliaus dezinformaciją ir propagandą.

„Atsižvelgiant į galutinį ir neskundžiamą Administracinio teismo sprendimą, raginame užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių informuoti Lietuvos diplomatines atstovybes apie oficialią Lietuvos valstybės poziciją dėl Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir įpareigoti mūsų ambasadas pristatyti ir ginti mūsų istorinę tiesą tarptautinėje arenoje“, – pažymi Seimo narys L. Kasčiūnas.

 

Daugiau informacijos:

Audronius Ažubalis

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected]  

 

Laurynas Kasčiūnas

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]  

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-06 16:54
   Monika Kutkaitytė