Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas svarstys siūlymą, leisiantį sudaryti palankesnes sąlygas juridiniams asmenims išsaugoti verslą

2020 m. balandžio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimui pristatytas įstatymo projektas, kuriuo siekiama Lietuvoje paskelbus karantiną nustatyti balansą tarp finansinių sunkumų paveiktų juridinių asmenų ir jų kreditorių, juridiniams asmenims sudarant palankesnes sąlygas išsaugoti savo verslą.

Pasak projektą pateikusio finansų ministro Viliaus Šapokos, dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių verslas masiškai susiduria su netikėtomis mokumo ir likvidumo problemomis.

„Šio projekto tikslas – padėti išsaugoti verslą, kuris įprastomis rinkos sąlygomis buvo gyvybingas, tačiau dėl viruso sukeltų priežasčių susidūrė su bankroto grėsme“, – sakė V. Šapoka.

Teikiamu projektu siūloma suspenduoti vadovo pareigą kreiptis į teismą dėl nemokumo bylos iškėlimo karantino laikotarpiu ir tris mėnesius po jo; apriboti kreditorių teisę kelti nemokumo bylas ir pratęsti terminą susitarti su skolininku ne teismo tvarka karantino laikotarpiu.

„Šiais siūlymais siekiama sudaryti balansą tarp finansinių sunkumų paveiktų juridinių asmenų ir jų kreditorių. Iš vienos pusės įmonėms suteikiamas ilgesnis terminas sprendimų paieškai. Kreditoriams teisė kreiptis dėl bankroto išlieka, bet pratęsiamas laikas susitarimui. Tokiu būdu užtikrinama, kad nebūtų naudojamasi situacija ir nebūtų ignoruojami kreditoriai, o būtų bendradarbiaujama su jais, ieškoma sutarimo dėl esamos situacijos“, – sakė finansų ministras.

Projektu taip pat siūloma nenutraukti jau vykdomų restruktūrizavimo procesų, jei restruktūrizavimo plano vykdymas sutriko dėl COVID-19 karantino laikotarpiu ir tris mėnesius po jo.

Numatoma suteikti Vyriausybei teisę, įvertinus ir atsižvelgus į šalies ekonominę būklę, pratęsti juridinio asmens vadovo pareigos kreiptis į teismą dėl restruktūrizavimo arba bankroto bylos iškėlimo įvykdymo terminą ir restruktūrizavimo bylos nutraukimo terminą, ne ilgiau kaip iki šių metų gruodžio 31 d.

Ministras V. Šapoka pažymėjo, kad šis įstatymas būtų taikomas tik juridiniams asmenims, kurie nuo šių metų kovo 16 d. tapo nemokiais dėl COVID-19 viruso plitimo.

Naujojo koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių poveikio Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymo taikymui įstatymo projektui Nr. XIIIP-4711 po pateikimo pritarė 79, nė vieno nebuvo prieš, susilaikė 16 Seimo narių. Projektas bus svarstomas ypatingos skubos tvarka.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-21 11:23
   Eglė Saulė Trembo