Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas iš naujo svarstys pataisas dėl neįvykusių turistinių kelionių

2020 m. balandžio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas nusprendė iš naujo svarstyti Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vetuotas Turizmo įstatymo ir Civilinio kodekso pataisas (Nr. XIIIP-4694 GR, Nr. XIIIP-4693 GR) dėl pinigų grąžinimo termino už neįvykusias turistines keliones. Už šį sprendimą vieningai balsavo 105 Seimo nariai. Pritarus šiam pasiūlymui, toliau jos bus svarstomos pagrindiniu paskirtame Ekonomikos komitete. Galutinis balsavimas dėl šio klausimo numatomas šiandien Seimo vakariniame posėdyje.

Seimas balandžio 7 d nusprendė sudaryti galimybę kelionių organizatoriams už neįvykusią turistinę kelionę pinigus turistams grąžinti ne vėliau kaip per 6 mėnesius (šiuo metu taikomas 14 dienų terminas).

Pasak šalies vadovo dekretą pristačiusios Respublikos Prezidento vyriausiosios patarėjos Jūratės Šovienės, toks teisinis reguliavimas prieštarauja Europos Sąjungos kelionės paslaugų paketų direktyvos nuostatoms. „Seimo priimto įstatymo nuostata yra bendro pobūdžio, taikoma visais atvejais ir niekaip nėra siejama ar apribota su turizmo sektoriuje susiklosčiusia sunkia padėtimi dėl COVID-19 pandemijos“, – sakė šalies vadovo patarėja. Pasak jos, tai reikšmingai apribotų vartotojų teises, t. y. apribotų vartotojų galimybes per protingą laikotarpį atgauti sumokėtus pinigus kelionių organizatoriui nutraukus sutartį.

Respublikos Prezidentas siūlo Seimui Civiliniame kodekse įrašyti nuostatą, kad visi turisto arba jo vardu sumokėti pinigai turi būti grąžinti ne vėliau kaip per 14 dienų nuo organizuotos turistinės kelionės sutarties nutraukimo dienos, išskyrus atvejį, kai per šį terminą Turizmo įstatymo nustatytais atvejais turistas ir kelionių organizatorius susitaria dėl sumokėtų pinigų už neįvykusią organizuotą turistinę kelionę kompensavimo šiame įstatyme nustatytomis priemonėmis ir sąlygomis.

J. Šovienė pažymėjo, kad Respublikos Prezidentas nekvestionuoja Seimo patvirtintų kuponų, kaip alternatyvios kompensavimo formos.

Seimo priimtomis naujomis Turizmo įstatymo nuostatomis bus suteikiama galimybė kelionių organizatoriams, patyrusiems sunkumų dėl COVID-19 situacijos, siūlyti turistams alternatyvą – kuponą, kurio vertė turės būti ne mažesnė nei už neįvykusią kelionę sumokėtą pinigų sumą.

Tokiu būdu, pasak pasiūlymų iniciatorių, siekiama išsaugoti turizmo verslą ir keliautojų lėšas, kad turistai neprarastų už keliones sumokėtų pinigų, o kelionių organizatoriai galėtų išsaugoti darbo vietas, išvengtų bankroto ar nemokumo atvejų.

Kupono, kuris galios 12 mėnesių, sąlygos bus apibrėžtos Turizmo įstatyme. Būsimai kupono kelionei bus taikomos tos pačios kelionių organizatoriaus prievolių užtikrinimo sąlygos, kokios taikomos, jeigu už būsimą kelionę turistas būtų sumokėjęs savo lėšomis. Turistui nepanaudojus kupono per 12 mėn., kelionių organizatorius privalės grąžinti turisto sumokėtus pinigus per 14 dienų nuo kupono galiojimo termino pabaigos.

Kaip skelbia Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos duomenimis, bendras Lietuvoje veikiančių kelionių organizatorių skaičius yra 252, iš jų 116 užsiima išvykstamuoju turizmu, 40 – vietiniu turizmu, 96 – tik atvykstamuoju turizmu.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-21 11:24
   Rimas Rudaitis