Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Rasos Petrauskienės pranešimas: „Taršių įmonių savivaliavimas Klaipėdoje tęsiasi per ilgai“

2020 m. birželio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Rasa Petrauskienė po 2020 m. gegužės 27 d. vykusio Kaimo reikalų komiteto posėdžio kreipėsi į komiteto pirmininką prašydama kuo skubiau suorganizuoti komiteto narių išvažiuojamąjį posėdį, kurio metu būtų objektyviai įvertinta situacija dėl Klaipėdoje susidariusios taršos ir, susitikus su visuomenės, Aplinkos apsaugos departamento, Aplinkos apsaugos agentūros, Klaipėdos miesto savivaldybės ir taršią veiklą vykdančių įmonių atstovais, įvertinti interesų derinimo svarbą siekiant palaikyti ne tik Klaipėdos, bet ir visos šalies gyventojų saugą ir gyvybingumą.

„Situacija Klaipėdoje jau kurį laiką yra kritinė. Atidėliodami sprendimų įgyvendinimą leidžiame tokioms įmonėms kaip KLASCO ir toliau nebaudžiamiems trypti žmonėms ant galvų, tuo pačiu įgaliname neetiško ir neperspektyvaus verslo vystymą Lietuvos teritorijoje. Jei įmonė nesugeba išsiugdyti visuomenei priimtinų veiklos principų, tuomet būtinas padidintas ir neatidėliotinas kontroliuojančių institucijų ir miesto valdžios dėmesys“, – teigė R. Petrauskienė.

Šių metų sausį Seime buvo priimtos penkių įstatymų pataisos, sudarančios realias galimybes kontroliuoti racionalių taršos principų nesilaikančias įmones. Įstatymų pataisomis numatyta, kad nuo 2022 metų bus galima panaikinti įmonių taršos leidimus, jei tris kartus per metus jos pažeis įstatymą arba jei bent vienas pažeidimas truks ilgiau nei pusę metų. Taip pat suteikiama teisė aplinkosaugininkams tikrinti įmones be išankstinio įspėjimo, o kilus įtarimams, kad viršijami normatyvai, netinkamai tvarkomos atliekos, bus atliekami valstybiniai laboratoriniai tyrimai –nustačius pažeidimus, už tyrimus mokės teršėjai. Aplinkos ministerijos duomenimis, 70–80 proc. skundų dėl galimos taršos pasitvirtina, todėl Aplinkos ministerija, atsižvelgdama į būtinybę griežčiau reguliuoti taršą, parengė įsakymo „Dėl Minimalių reikalavimų dulkėtumui mažinti laikant, kraunant, vežant birias kietąsias medžiagas patvirtinimo“ projektą, kurio įsigaliojimo datą jau kitu įstatymo projektu (XIIIP-4723) norima paankstinti iš 2022 metų sausio 1 d. į 2020 metų lapkričio 1 d.

„COVID-19 pandemijos sukelta panika ir krizė tik dar kartą patvirtina, kad nėra nieko brangiau už sveikatą. Ir nors verslo atstovai piktinasi siūlymais ankstinti įsigaliojimo datą, tačiau nesuprantu, kodėl reikėtų leisti dar du metus nekontroliuojamai teršti aplinką, ypač kai priimti pakeitimai nežlugdo verslo, o tik įpareigoja kuo greičiau ištaisyti daromas klaidas ir mažinti itin didelę žalą Klaipėdos gyventojams. Netikiu, kad visi taip greitai pamiršo, jog rudenį Klaipėdoje nustatyti kenksmingų medžiagų kiekiai buvo net keletą kartų didesni už leistiną normą. Buvo net uždrausta vesti vaikus į kiemą. Ar tai toleruotina?“ – pažymi R. Petrauskienė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamentas dėl Klaipėdos uoste veiklą vykdančių įmonių skleidžiamos taršos ir triukšmo skundus gauna nuo 2018 metų. Galimai vienas didžiausių teršėjų – KLASCO įmonė. Parlamentarės teigimu, įmonės neturėtų bėgti nuo atsakomybės, atėjo laikas pripažinti ir konkrečiai įvardyti, kas atsakingas dėl normos ribas senai perlipusios taršos Klaipėdoje ir priimti atitinkamus sprendimus taršos likvidavimui. NVSC dar praeitais metais nustatė, kad Švyturio gatvės gyvenamuosiuose namuose dulkių koncentracija ore beveik 6 kartus viršijo normą, o geležies oksido koncentracija – net 6,4 kartus.

Šiandien vykusiame Kaimo reikalų komiteto posėdyje komiteto nariai vienbalsiai pritarė R. Petrauskienės siūlymui organizuoti išvažiuojamąjį posėdį dėl esamos situacijos objektyvaus vertinimo. Numatoma preliminari išvažiuojamojo posėdžio data – 2020 m. birželio 17 d.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Kaimo reikalų komiteto narė

Rasa Petrauskienė

Tel. (8 5) 239 6628

El. p. [email protected]        

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-03 13:30
   Monika Kutkaitytė