Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Ateities komitetas: Lietuvai žengiant į ketvirtąją pramonės revoliuciją būtinas politinis sutarimas

2021 m. vasario 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šią savaitę, vasario 8 d. Seimo Ateities komiteto nuotoliniame forume dalyvavo Lietuvos verslo konfederacijos, o vasario 11 d. – Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovai. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas politinio dialogo formato paieškai, akcentuojama jo svarba Lietuvai žengiant į ketvirtąją pramonės revoliuciją ir siekiant vieningos šalies ateities vizijos.

Konfederacijų atstovai išreiškė lūkestį, kad Ateities komitetas galėtų ir turėtų perimti ateities mąstymo kūrimą, sutelkti jį Seime bei nepamiršti svarbiausio – palaikyti šalies „strateginę drausmę“.

Nors nacionaliniai susitarimai, įrodantys politinį konsensusą, turėtų būti politinės kultūros išraiška, grindžianti tvarią ateities mąstymo ekosistemą, iki šiol šalies nacionaliniai susitarimai, pavyzdžiui, partijų susitarimas „Dėl Lietuvos gynybos politikos gairių“, gimdavo tik veikiant išorės veiksniams. Sprendžiant vidaus politikos klausimus, to padaryti vis nepavykdavo. Plataus mąsto politinis sutarimas būtų ir įrodymas piliečiams, kad valstybė, siekdama gerovės, sugeba save pateikti per ilgojo laikotarpio viziją.

Su Lietuvos verslo konfederacijos atstovais diskutuojant apie valstybės ir verslo santykį, akcentuoti dialogo, vienybės ir tarpusavio pagarbos principai – būtinos sąlygos bendriems tikslams pasiekti.

Su Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovybe plačiausiai aptartas šalies energetikos sektorius ir atsiveriančios galimybės šioje srityje. Energetika tampa ne tik kaštų, bet ir naujų galimybių sistema – energijos vartotojai tampa aktyvesni rinkos dalyviai, o transformacijos netolimoje energetikos perspektyvoje yra neišvengiamos, nors ir sunkiai prognozuojamos. Šis sektorius labai prisideda prie aukštos pridėtinės vertės kūrimo valstybėje, o dvidešimties metų perspektyvoje mokesčių surinkimas į valstybės biudžetą tiesiogiai priklausys nuo energetikos.

Lietuvos pramonininkų konfederacija taip pat išreiškė susirūpinimą dėl darbuotojų trūkumo. Nėra lengva ne tik pritraukti naujus darbuotojus, bet darosi vis sunkiau išlaikyti esamus. Dėl gaunamų bedarbystės pašalpų dirbantieji sąmoningai pasitraukia iš darbo rinkos. Nūdienos darbdavio aktualija ir iššūkis – rasti darbuotoją, kuris sutiktų dirbti už 800 eurų „į rankas“ (po mokesčių).

Diskusijose akcentuoti šalies inovacijų indekso kritimo, teisėkūros, mokestiniai klausimai. Plačiai aptartas inovatyviojo švietimo klausimas, kad verslas ir mokslo sektorius kurtų tarpusavio sinergiją. Kaip rodo praktika, toks bendradarbiavimas sukuria didelę pridėtinę vertę visai visuomenei.

Forumo svečiai išsakė būtinybę modernizuoti visą Lietuvos valstybės tarnybą. Dalyvių nuomone, viešasis sektorius daugelį metų „neišlaiko egzamino“ ir, kaip partneris, dažnai yra apatiškas bei demotyvuotas. Pastangos depolitizuoti valstybės tarnybą šiandien virto bendru išbandymu visuomenei, o privilegijų išsaugojimu grindžiamas modelis ir kiekvieno iš jo dalyvių apsauga, tapo sunkiai įveikiamu iššūkiu.

Visas diskusijas galima peržiūrėti Seimo Youtube paskyroje.

 

 Ateities komiteto biuras

Tel. (8 5) 239 6950

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-12 14:54
   Jolanta Anskaitienė