Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Konferencijoje bus diskutuojama apie švietimo ir našumo efektyvumą

2021 m. kovo 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kovo 5 d., penktadienį, 11 val. Seimo narės dr. Silvos Lengvinienės iniciatyva organizuojama nuotolinė konferencija „Švietimo efektyvumas ir našumas. Tikslai ir rezultatų rodikliai“.

Pasak renginio iniciatorės, švietimo efektyvumą parodo ne tik mokinių pasiekimai, bet ir socialinio teisingumo užtikrinimo lygis. „Nors Lietuva dėl mokinių pasiekimų vertinama vidutiniškai, tačiau vertinant švietimo prieinamumą ir nešališkumą Lietuvos švietimas, palyginti su kitomis Europos Sąjungos šalimis, pasižymi aukštu efektyvumo lygiu“, – pažymi Seimo narė S. Lengvinienė.

Konferencijoje bus keliami klausimai, ar Lietuvos švietimas prieinamas, socialiai teisingas ir nešališkas, kiek efektyvus (angl. effective) ir našus (angl. efficient) Lietuvos švietimas, kur kreipia tarptautiniai ir Lietuvos švietimo tikslai ir ar tai, ką matuojame, yra svarbiausia, kas, nustačius siektinus švietimo rodiklius, lieka iš deklaruojamų tikslų ir koks svarbiausias švietimo tikslas?

Tyrimų rezultatus pristatys prof. habil. dr. Rimantas Želvys. Taip pat diskusijoje dalyvaus ir į klausimus atsakys mokslininkų grupė: prof. dr. Audronė Jakaitienė (projekto vadovė), prof. dr. Saulė Raižienė, prof. dr. (HP) Julius Žilinskas, dr. Rita Dukynaitė, dr. Dovilė Stumbrienė, doktor. Jogaila Vaitekaitis.

 

Į konferenciją prašome registruotis iki kovo 3 d. čia. Konferencija vyks „Microsoft Teams“ platformoje. Užsiregistravusiems kovo 4 d. bus atsiųsta prisijungimo nuoroda.

 

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama Seimo svetainėje ir Seimo „YouTube“ paskyroje.

 

Nuo 2018 m. Vilniaus universiteto mokslininkai vykdo aukšto lygio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektą „ES šalių švietimo sistemų efektyvumo ir našumo analizė naudojant antrinius didelės apimties duomenis“ (EFECTAS). Projektas finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų  pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė dr. Silva Lengvinienė

Mob. 8 698 42 211

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-03-04 12:12
   Rimas Rudaitis