Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo narės Monikos Ošmianskienės pranešimas: „Statybos įstatyme – žmonių su negalia interesų apsauga“

2021 m. gegužės 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seime buvo priimtas itin svarbus žmonėms su negalia klausimas – Statybos įstatymo pakeitimas ir papildymas.

Šis Statybos įstatymo pakeitimas įneš kardinalių pokyčių žmonių su negalia aplinkos prieinamumo užtikrinimui.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Pirma, vietoje dabar Neįgaliųjų reikalų departamento pasitelkiamos asociacijos, kurios darbas žmonių su negalia bendruomenės netenkino, statybos projektus tikrins ir savo parašą ant statybos projektų dės ekspertai. Tai užtikrins aukštą statinio atitikties žmonių su negalia specialiesiems poreikiams statybos priežiūros įvairiuose etapuose lygį. Aplinkos prieinamumui keičiantis statybų eigoje, bus privaloma pakartotinė ekspertizė.

Antra, Seimo narės, Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkės Monikos Ošmianskienės iniciatyva, aplinkos prieinamumas, įskaitant aplinkos atitiktį specialiesiems žmonių su negalia poreikiams, taps viešuoju interesu statyboje. Pasak M. Ošmianskienės, „panaikinus prieinamumą, galima būtų kreiptis į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo, nebelieka teisinių spragų ir erdvės interpretacijoms, ar aplinkos prieinamumas žmonėms su negalia yra viešasis interesas“.

„Už“ Statybos įstatymo projektą balsavo 107 Seimo nariai.

 

Daugiau informacijos:

Monika Ošmianskienė

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė

Tel. (8 5) 239 6675

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-20 17:00
   Monika Kutkaitytė