Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Į Seimą galės patekti tik turintys Galimybių pasą asmenys, parlamentarams – rekomendacija turėti Galimybių pasą

2021 m. rugpjūčio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Penktadienį posėdžiavusi Seimo valdyba pakeitė Seimo rūmų vidaus tvarkos aprašą ir Seimo ir Seimo kanceliarijos darbo organizavimo tvarką: pakeitimais įtvirtinta galimybė Seimo kancleriui jo sprendimu, informavus Seimo valdybą, laikinai apriboti vienos dienos leidimų į Seimą išdavimą, lankytojų  įėjimą į Seimo rūmus. Taip pat nuspręsta, kad visi į Lietuvos Respublikos Seimą norintys patekti lankytojai privalės turėti Galimybių pasą (arba pagal Europos Komisijos reikalavimus parengtą Europos Sąjungos skaitmeninį COVID pažymėjimą). Parlamentarams, įeinantiems į Seimo rūmus, galios rekomendacija turėti Galimybių pasą.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Lankytojus privalės lydėti Seimo narys arba Seimo kanceliarijos darbuotojas

 

Seimo valdyba, pakeisdama Lietuvos Respublikos Seimo rūmų vidaus tvarkos aprašą, patvirtintą Seimo valdybos 2016 m. rugpjūčio 17 d. sprendimu Nr.  SV-S-1632 „Dėl tvarkos Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose“, numato, kad, informavus Seimo valdybą, nuo šiol ir Seimo kanclerio sprendimu galės būti „laikinai apribotas vienos dienos leidimų išdavimas, lankytojų įėjimas į Seimo rūmus, renginių, kurių dalyviams būtina išduoti vienos dienos leidimus įeiti į Seimo rūmus, organizavimas, kai turima informacijos dėl galimo Seimo ir (ar) Seimo narių veiklos trikdymo, galimų grėsmių Seimo rūmuose esančių asmenų saugumui ar dėl kitų svarbių aplinkybių“.

Asmenys, kuriems bus išduotas vienos dienos leidimas (išskyrus žurnalistus), privalės visą buvimo Seimo rūmuose laiką būti lydimi vienos dienos leidimą užsakiusio arba jo įgalioto Seimo kanceliarijos darbuotojo.

 

Į Seimo rūmus galės patekti tik turintieji Galimybių pasą, Seimo nariams – rekomendacija turėti Galimybių pasą

 

Renginiai uždarose ir atvirose erdvėse, ekskursijos, susitikimai su lankytojais Seime ir toliau bus organizuojami atsižvelgiant į valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytus reikalavimus. Pagal Seimo valdybos 2020 m. lapkričio 23 d. sprendimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo ir Seimo kanceliarijos veiklos organizavimo“ pakeitimus į parlamento patalpas galės įeiti asmenys, turintys Galimybių pasą (arba pagal Europos Komisijos reikalavimus parengtą Europos Sąjungos skaitmeninį COVID pažymėjimą). Organizuojamų renginių dalyviams neturint Galimybių paso, renginiai ir susitikimai galės būti organizuojami nuotoliniu būdu.

Seimo nariams, įeinantiems į Seimo rūmus, pagal priimtus pakeitimus galios rekomendacija turėti Galimybių pasą. Toks sprendimas priimtas remiantis teisininkų išaiškinimu, kad Seimo valdyba savo sprendimu negali nustatyti ribojimų Seimo nariams vykdyti savo tiesioginę veiklą.

Seimo rūmų vidaus tvarkos aprašo ir Seimo ir Seimo kanceliarijos darbo organizavimo tvarkos pakeitimai įsigaliotų rugpjūčio 23 d.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja

Monika Kutkaitytė

Tel. (8 5) 239 6666, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-08-13 14:34
   Monika Kutkaitytė