Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo narės Dalios Asanavičiūtės pranešimas: „Užsienyje veikiančių lituanistinių mokyklų mokytojai nusipelno didžiulės pagarbos ir įvertinimo“

2021 m. rugsėjo 2 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė rugpjūčio 24–29 d. viešėjo Romoje, kur jau šešioliktąjį kartą įvyko lituanistinių mokyklų sąskrydis „Draugystės tiltas“. Jame dalyvavo užsienyje veikiančių mokyklų moksleiviai, jų tėvai ir mokytojai.

Pramogos vaikams, patirties pasidalinimas tarp mokytojų ir tėvelių – lietuvių kalba netilo visą savaitgalį. Renginį vainikavo sekmadienį Vatikane popiežiaus Pranciškaus Viešpaties Angelo maldos metu tartas palaiminimas Lietuvos mokytojams, mokiniams ir tėvams.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo narė D. Asanavičiūtė atkreipia dėmesį, kad užsienyje šiuo metu veikia net kiek daugiau nei du šimtai lituanistinių mokyklų ir jose mokosi net 9 tūkst. vaikų, tačiau jų svarba mažai akcentuojama. Daryta apklausa parodė, kad Lietuvoje apie lituanistines mokyklas žino vos 7 proc. apklaustųjų.

„Esu girdėjusi posakį, kad geriausiai mažieji lietuviukai pramoksta kalbėti lietuviškai pabuvę vasarą pas senelius. Būdami lietuviškoje aplinkoje dvikalbiai vaikai iš tiesų praturtina savo lietuvių kalbos žodyną, prisimena rečiau vartojamus ir jau primirštus žodžius. Tačiau kelių mėnesių visiems metams nepakanka. Būtent lituanistinių mokyklų mokytojams tuomet tenka didžiausias iššūkis – vienoje klasėje mokyti skirtingo amžiaus, skirtingo kalbinio lygio vaikus. Lietuviškos švietimo programos, skirtos Lietuvos bendrojo ugdymo mokykloms, netinka. Taigi tokia tipo mokyklų mokytojai, kurie dažniausiai dirba savanoriškais pagrindais, ieško išradingų būdų mokyti gimtosios kalbos ir kultūros, puoselėti meilę Lietuvai. Užsienyje veikiančių lituanistinių mokyklų mokytojai nusipelno didžiulės pagarbos ir įvertinimo“, – teigė Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė D. Asanavičiūtė.

Seimo narė dėkoja užsienyje veikiančių lituanistinių mokyklų mokytojams už jų savanorišką darbą, kuris kelia nemažai iššūkių ir reikalauja kūrybiškai mąstyti kiekviename gyvenimo posūkyje, taip pat – už pastangas išsaugoti lietuvių kalbą ir kultūrą ateities kartoms.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Dalia Asanavičiūtė

Mob. 8 698 42 063

   Naujausi pakeitimai - 2021-09-02 11:33
   Monika Kutkaitytė