Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo nario D. Kepenio pranešimas: „Pandemijos suvaldymas ar totali žmonių kontrolė? Pradėkime nuo medicininių kaukių“

2021 m. lapkričio 17 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo narys Dainius Kepenis siūlo valdančiajai daugumai atkreipti dėmesį į mokslinius medikų, mokslininkų argumentus, jog kaukės yra perteklinė, dažnai žalinga ir iš esmės neefektyvi priemonė pandemijos suvaldymo kontekste.

Viename labiausiai pasaulyje cituojamų mokslinių žurnalų – „The Lancet“ – buvo ne kartą publikuojami straipsniai, kad nepakanka įrodymų, jog medicininės kaukės apsaugo nuo užsikrėtimo, nuo viruso perdavimo. Taip pat verta pacituoti JAV Kornelio universiteto mokslininko Carl‘o Sagan‘o žodžius, jog „neeiliniai reikalavimai privalo būti pagrįsti neeiliniais įrodymais“. Šia prasme, ne tik nėra pakankamai, bet ir moksliškai pagrįstų neeilinių įrodymų dėl universalaus kaukių efektyvumo. Ne tik mokslininkai, bet ir kaukių gamintojai nesiryžta teigti, kad kaukės apsaugo nuo kvėpavimo takų ligų.

Kartu, kaip pastebi D. Kepenis, valdžia medicinines kaukes pradeda taikyti kaip viešojo spaudimo, žmonių kontrolės priemonę ir visiškai neatsižvelgia į minėtas bei kitas mokslininkų rekomendacijas. Tai susiję ne tik medicininiais, bet ir teisiniais argumentais.

Šia tema rytoj, lapkričio 18 d., 13 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje yra organizuojama medicininė ir teisinė diskusija dėl kaukių, kaip pandemijos valdymo priemonės, tikslingumo. D. Kepenio teigimu, „būtent diskusijos tarp Vyriausybės, Seimo narių ir mokslininkų šiuo metu labai trūksta, o žmonių kontrolė, bet ne pandemijos suvaldymas, tampa pagrindiniu tikslu“.

Taip pat būtina atkreipti dėmesį į melagingų žinių plitimą, kai pasigendama adekvataus valdžios institucijų reagavimo, komentavimo į viešojoje erdvėje plintančias potencialiai žalingas COVID-19 gydymo, prevencijos žinias. Žmonės neturėdami pakankamai kompetencijos platina, jų manymu, svarbias žinias dėl pandemijos suvaldymo ir dėl to būna stigmatizuojami vien dėl vienpusiškos valdžios institucijų retorikos ir komentavimo trūkumo.

 

Kontaktams:

Seimo narys Dainius Kepenis

Mob. 8 686 42 127

El. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-11-17 13:22
   Rimas Rudaitis