Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Vilniuje bus surengta NATO PA pavasario sesija

2022 m. kovo 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 27−30 dienomis Seimo rūmuose bus surengta NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesija. Šiam sprendimui šiandien pritarė Seimo valdyba.

Šiemet NATO PA pavasario sesiją buvo planuota rengti Ukrainoje, Kyjive, tačiau dėl agresorės Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą ji skubos tvarka perkeliama į Vilnių. Seimo rūmuose įvyksiančiame renginyje tikimasi sulaukti apie 500 svečių iš užsienio.

Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Audronius Ažubalis pažymi, kad iš Kyjivo į Vilnių perkelta NATO PA pavasario sesija liudija ukrainiečius ištikusią tragediją. Tačiau, pasak jo, tai ir galimybė su bendraminčiais telkti NATO dar ryžtingesnei ir visokeriopai Ukrainos paramai bei siųsti NATO vyriausybėms stiprų signalą dėl būtinybės pereiti nuo atgrasymo prie gynybos visame NATO rytiniame flange.

„Kiekviena NATO PA sesija yra bene svarbiausias politinis sąjungininkų forumas. Sesijoje įprastai yra priimami dokumentai, kurie kreipia nacionalines vyriausybes veikti atitinkamai“, − tvirtina A. Ažubalis.

NATO PA yra tarpparlamentinė organizacija, kurioje Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybių parlamentarai kartu su Aljansui nepriklausančiais partneriais aptaria svarbiausius politikos, saugumo ir gynybos klausimus euroatlantiniame regione. 

Paskutinį kartą NATO PA pavasario sesija Lietuvoje surengta 2014 m., mūsų šaliai minint narystės Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje dešimtmetį. Prieš tai Lietuvoje ji taip pat buvo organizuota 2001 m.

 

Daugiau informacijos apie NATO PA galima rasti čia.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-16 10:52
   Rimas Rudaitis