Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Prisiminsime masinius trėmimus ir brutalų tautos naikinimą – tragiškus Lietuvos istorijos įvykius

2022 m. birželio 13 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Šeštadienį masinių trėmimų minėjimu Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse, prie Laptevų jūros tremtinių brolijos „Lapteviečiai“ atkurtos žeminukės-jurtos prasidėjo renginiai Gedulo ir vilties, okupacijos ir genocido dienų tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti.

Minėjimo renginiais prisimenami įvykiai, lėmę prievartinį Lietuvos valstybingumo raidos sustabdymą ir brutalų tautos naikinimą.

 

Išsami RENGINIŲ PROGRAMA skelbiama Seimo interneto svetainėje.

 

Gedulo ir vilties dieną, birželio 14 d., antradienį, 10 val. Seimo Kovo 11-osios Akto salėje (I rūmai) įvyks minėjimas. Jame kalbas sakys Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, tremtyje gimęs Jonas Milerius, lituanistė, tremtinės Dalios Grinkevičiūtės kūrybos į vokiečių kalbą vertėja Vytenė Saunoriūtė Muschick, istorikė, į Lietuvą su dviem mažamečiais vaikais prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje atvykusi Tetiana Boriak, Lietuvos kariuomenės karininkas, tremtinio sūnus, 2008 metų „Misija Sibiras“ dalyvis Alminas Sinevičius. Minėjimas bus tiesiogiai transliuojamas Seimo interneto svetainėje, televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, Seimo paskyrose „Facebook“ ir „YouTube“, per LRT televiziją ir radiją.

Likus minutei iki vidurdienio, 11.59 val., organizuojama Tylos minutė – pilietinė akcija okupacijos aukoms atminti, kuri bus transliuojama per LRT televiziją ir radiją.

12 val. sostinės Nepriklausomybės aikštėje vyks Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija. Numatoma tiesioginė transliacija Seimo „Facebook“ paskyroje ir per LRT televiziją ir radiją.

Nuo 12.15 val. vyks pagarbos eisena nuo Nepriklausomybės aikštės Gedimino pr. iki Aukų gatvės, o joje – gėlių padėjimo ceremonija prie paminklų politiniams kaliniams ir tremtiniams.

12.40 val. prasidės istorinės atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“ šalia Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus Vilniuje. Joje dalyvaus Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties, okupacijos ir genocido dienų tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti, birželio 14 d. vyks prie Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memorialo, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro kieme (Didžioji g. 17/1, Vilnius) ir kt.

17.30 val. bus aukojamos šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. 20 val. Vilniaus Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje įvyks koncertas, skirtas sovietinės okupacijos ir tremties aukoms atminti. Šv. Mišias ir koncertą transliuos „LRTplius“.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Okupacijos ir genocido dieną, birželio 15 d., trečiadienį, renginiai prasidės gėlių padėjimo ceremonija prie paminklo žuvusiems už Tėvynę Lietuvos kariuomenės karių kapų memoriale Antakalnio kapinėse.

Ūtos kaime, Varėnos rajone, vyks pirmosios sovietų okupacijos aukos, pasieniečio Aleksandro Barausko, atminimo pagerbimas.

17 val. Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60, Vilnius) organizuojamas pokalbis su knygų autoriais – Vytautu  Zabielsku (knyga „Lietuvos kariuomenės karininkai – sovietinės ir nacistinės okupacijų aukos“) ir Živile Kropaite-Basiule („#FainiausiaPasaulyMočiutė. Anūkė klausia apie karus ir sąžinę“). Susitikimas bus transliuojamas Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“ ir Seimo lankytojų centro „Facebook“ paskyroje.

 

***

 

Maloniai kviečiame susipažinti su informacija Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido temomis Seimo interneto svetainėje:

PARODOS

KONFERENCIJOS

APIE LIETUVOS OKUPACIJĄ

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja

Angonita Rupšytė

Tel. (8 5) 239 6119, el. p. [email protected]

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja

Monika Kutkaitytė

Tel. (8 5) 239 6666, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-06-14 10:58
   Rimas Rudaitis