Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas priėmė rezoliuciją dėl Rusijos Federacijos vykdomų ukrainiečių grobimo ir neteisėtos deportacijos

2022 m. birželio 16 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimas vieningai, 50 balsavime dalyvavusių parlamentarų balsavus už, priėmė rezoliuciją „Dėl Rusijos Federacijos vykdomų ukrainiečių grobimo ir neteisėtos deportacijos“ (projektas Nr. XIVP-1804).

„Šis dokumentas svarbus tuo, kad jis rodo, kad istorija, deja, yra šiandien, kad iš agresyvios Rusijos, ar tai būtų prieš 80 metų, ar šiandien, mes, deja, negalime nieko naujo tikėtis – vykdomi tie patys nusikaltimai žmoniškumui, tremtys, vykdoma tokia politika ir karinė agresija, kuri veda atskiras šalis, o gal ir ištisus regionus, prie galimo bado ir kiti baisūs dalykai <...> Šios rezoliucijos tikslas – priminti ir mūsų masinių deportacijų pradžią prieš 81 metus ir atkreipti pasaulio, Europos Sąjungos, atitinkamų organizacijų ir institucijų dėmesį į tai, kas šiandien vyksta Ukrainoje. Ne vien karas, nekaltų civilių, vaikų žudymas, bet ir trėmimai“, – sakė viena projekto iniciatorių Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Rezoliucijoje smerkiamas Rusijos Federacijos vykdomas daugiau nei milijono Ukrainos civilių išvarymas iš jų namų ir prievartinė deportacija į Rusijos Federacijos ar laikinai jos kontroliuojamas teritorijas, siekiant naikinti ukrainietišką tapatybę ir vykdyti prievartinę civilių asimiliaciją; pabrėžiama, kad tarp šių civilių prievarta buvo ištremta apie 200 tūkst. vaikų, taip Rusijos Federacijai pažeidžiant tarptautinę teisę ir Ukrainos vaikų teises ir laisves, kurias garantuoja Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija, Hagos ir Ženevos konvencijos.

Atsižvelgdamas į tai, kad šiuo metu Rusijos Federacija ir jos ginkluotosios pajėgos Ukrainoje vykdo šiurkščius karo nusikaltimus, kuriais siekiama visiškai sunaikinti ukrainiečių tautą ir jų tapatybę žudant, prievarta deportuojant, grobiant, prievartaujant, kankinant, Seimas pripažino, kad Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų ir jos politinės bei karinės vadovybės vykdoma ginkluota plataus masto agresija ir prievartinės deportacijos į Rusijos Federaciją ar laikinai jos kontroliuojamas teritorijas yra Ukrainos tautos tremtys.

Priimta rezoliucija Seimas kreipiasi į kitas valstybes, kad jos pasinaudotų universaliosios jurisdikcijos principu tiriant ir patraukiant baudžiamojon atsakomybėn asmenis, kurie organizuoja ir prisideda prie Ukrainos gyventojų tremčių ar kitaip rengia, dalyvauja prievartinėse deportacijose, vykdo nusikaltimus žmoniškumui, genocidą ir kitus karo nusikaltimus; ragina Jungtines Tautas, Europos Parlamentą, Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinę Asamblėją, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Nuolatinę Tarybą, Jungtinių Tautų Vaikų Teisių Komitetą, Jungtinių Tautų Vaikų agentūrą „UNICEF“, Hagos konvencijos Vaikų grobimo skyrių, Tarptautinį Raudonąjį Kryžių, užsienio šalių parlamentus ir vyriausybes pripažinti Rusijos Federacijos vykdomas Ukrainos tautos tremtis, genocidą, karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui bei siekti atsakomybės už šiuos nusikaltimus.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-06-16 12:02
   Eglė Saulė Trembo