Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas įstatyme įtvirtino pokyčius dėl gamtinių dujų tiekimo

2022 m. birželio 28 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimas priėmė Gamtinių dujų įstatymo 2 ir 46 straipsnių įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-1737), kuriomis įgyvendinami nacionalinio ir energetinio saugumo tikslai, užtikrinant svarbius visuomenės ir valstybės interesus, patikimą ir nepertraukiamą gamtinių dujų tiekimą Lietuvos vartotojams, atsisakant gamtinių dujų tiekimo iš valstybių, kurios kelia grėsmę Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui ir nacionalinio saugumo interesų užtikrinimui.

„Teikiame svarstymui Gamtinių dujų įstatymo pataisas, įteisinančias rusiškų dujų importo atsisakymą ir de jure. De facto mes šiandien jį turime, bet tam, kad jį galėtume išlaikyti ilguoju laikotarpiu reikalingas šitas įstatymas. Projektas yra parengtas ir teikiamas įvertinant Rusijos vykdomą energetinį šantažą Europoje, sukeltą karą Ukrainoje bei siekiant mūsų visiškos energetinės nepriklausomybės“, – pristatydamas projektą sakė energetikos ministras Dainius Kreivys.

Įstatymas papildytas nuostata, reglamentuojančia, kad Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalo (toliau – SGD) operatorius negali SGD terminalo pajėgumų ar jų dalies paskirstyti ir (ar) naudoti suskystintoms gamtinėms dujoms tiekti iš valstybių, kurios pagal Nacionalinio saugumo strategiją kelia grėsmę Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui ir nacionalinio saugumo interesų užtikrinimui, taip pat iš tiekimo įmonių, kurios kelia grėsmę Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui.

Perdavimo sistemos operatorius negali šios sistemos naudotojams suteikti teisės naudotis perdavimo sistema tiekti gamtines dujas į (per) Lietuvos Respublikos teritoriją tiesiogiai iš valstybių, kurios pagal Nacionalinio saugumo strategiją kelia grėsmę Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui ir nacionalinio saugumo interesų užtikrinimui. Šis reikalavimas nėra taikomas gamtinių dujų tranzitui į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį.

Pataisoms pritarė 123 Seimo nariai, susilaikė du Seimo parlamentarai.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-06-28 12:01
   Eglė Saulė Trembo