A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas spręs dėl nedidelio kiekio kanapių dekriminalizavimo

2022 m. birželio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas sutiko pradėti svarstyti Administracinių nusižengimų ir Baudžiamojo kodeksų pataisas, kuriomis siūloma įtvirtinti ne baudžiamąją, o administracinę atsakomybę už nedidelio kiekio kanapių, jų dalių, aliejaus, dervos, ekstraktų ar tinktūrų disponavimą be tikslo platinti.

„Nedideliu kiekiu kanapių dažniausiai disponuoja jauno amžiaus žmonės, kurie dar tik pradeda kurti savo gyvenimą, todėl sulaikius tokį asmenį su nedideliu kiekiu kanapių be tikslo jas platinti ir taikant jam baudžiamąją atsakomybę, yra užkertamas kelias šio asmens karjerai ir asmens nepriekaištingai reputacijai. Pažymėtina, kad tokios veikos pavojingumas visuomenei yra ypač mažas, todėl baudžiamosios atsakomybės taikymas yra nesuderinamas ir prieštarauja proporcingumo principui“, – pažymi projekto teikėjai aiškinamajame rašte.

Pagal projektus, neteisėtas nedidelio kiekio kanapių (jų dalių), kanapių aliejaus, kanapių dervos, kanapių ekstraktų ar tinktūrų gaminimas, perdirbimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar siuntimas be tikslo platinti, užtrauktų įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 250 eurų. Už pakartotinį administracinį nusižengimą grėstų nuo 250 iki 400 eurų.

Už pakartotinį nusižengimą taip pat galėtų būti taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo programose (kursuose).

Pataisomis siūloma leisti atleisti asmenį nuo administracinės atsakomybės, jei jis savanoriškai kreiptųsi į sveikatos priežiūros įstaigą dėl medicinos pagalbos ar į valstybės instituciją norėdamas atiduoti neteisėtai pasigamintas, perdirbtas, įgytas, laikytas, gabentas ar parsiųstas kanapes (jų dalis), kanapių aliejų, kanapių dervas, kanapių ekstraktus ar tinktūras.

Po pristatymo už teisės aktų pakeitimus (projektai Nr. XIVP-1766, Nr. XIVP-1767) balsavo 70 Seimo narių, prieš – 46, susilaikė 10 parlamentarų. Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Seimas taip pat nusprendė dėl šių projektų paprašyti Vyriausybės išvados. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti rudens sesijoje.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p.[email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-06-28 14:19
   Rimas Rudaitis