Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime vyks mokslinis seminaras-politinė diskusija apie reakciją į nepilnamečių delinkvenciją Lietuvoje

2022 m. gruodžio 1 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Gruodžio 2 d., penktadienį,  9.30 val. Seimo Konstitucijos salėje vyks mokslinis seminaras-politinė diskusija „Dar vis nepripažįstami ir niekieno vaikai: reakcija į nepilnamečių delinkvenciją Lietuvoje“.

Paauglystėje dažnai pažeidžiamos teisės normos, tačiau kaip teigiama Jungtinių Tautų rekomendacijose valstybėms narėms, jaunuolių elgesys, neatitinkantis visuotinių socialinių normų ir vertybių, dažnai yra sudedamoji brendimo ir augimo dalis ir daugelis žmonių jį savaime išauga.

Tai reiškia, kad teisės normas pažeidžiantis, delinkventinis elgesys šiame amžiuje nebūtinai yra intensyvesnio auklėjimo poreikio ženklas, o kaip vienoje savo nutarčių pažymi Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, bet kokia valstybės intervencija (ne tik pačia griežčiausia forma – įkalinimas, bet ir tikra ar tariama socialinė pagalba) gali turėti ilgalaikį stigmatizuojantį poveikį, kuris per labai trumpą laiką nusikaltusį jauną žmogų gali stumtelėti dar toliau už visuomenės ribų. Siekiant daryti teigiamą įtaką jauno žmogaus elgesiui, pasiteisina atitinkamos (t. y. jauno žmogaus brandai tinkamos) priemonės, taigi jos turi pasižymėti jaunimui pritaikytais ypatumais, o netinkamos ir (ar) per griežtos priemonės skatina nusikaltimų recidyvą.

Visgi Vilniaus universiteto mokslininkų grupei atlikus tyrimą, kurį finansavo Lietuvos mokslų taryba, apie reakciją į nepilnamečių delinkvenciją Lietuvoje, paaiškėjo, kad su delinkventiniu elgesiu dirbantys profesionalai renkasi labai skirtingas darbo su tokiais jaunuoliais strategijas, jose galima atrasti ir gerų, ir blogų pavyzdžių, o pati praktika gali būti labai skirtinga – ji priklauso nuo požiūrio, profesinės laikysenos, kompetencijos ir struktūrinių galimybių.

Be to, atlikus Lietuvos visuomenės apklausą paaiškėjo, kad daugiau kaip pusė Lietuvos gyventojų klaidingai mano, kad nepilnamečių nusikalstamumas didėja ir žiaurėja, kad taip yra todėl, nes vaikams nebegalima taikyti fizinių bausmių ir jie turi per daug teisių, o beveik pusė respondentų mano, kad nepilnamečių nusikalstamumo didėjimą lemia bloga Vakarų įtaka.

Gruodžio 2 d. Seime vykstančiame seminare bus pristatomi minėto mokslinio tyrimo rezultatai ir vyks diskusija apie šių rezultatų reikšmę praktikai, gerus pavyzdžius ir galimus sisteminius pokyčius.

Seminare dalyvaus savivaldybių tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės ir koordinatoriai, nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su delinkventiniu elgesiu pasižymėjusiais vaikais, atstovės ir atstovai, politikės ir politikai, jaunimo elgsenos tyrėjos ir tyrėjai. Seminarą globoja Seimo narė, Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Morgana Danielė.

Forumas bus tiesiogiai transliuojamas Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Programa

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narės Morganos Danielės patarėja

Aistė Petuškaitė, tel.: (8 5)  239 6334, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-12-01 15:38
   Rūta Mensonaitė