Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Ukrainos Prezidento, 2022 m. Laisvės premijos laureato Volodymyro Zelenskio kalba

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Ilona Šilenkova)

 

Mieli draugai, ponas Prezidente Gitanai, ponia pirmoji ledi Diana, ponia Pirmininke, ponia Ministre Pirmininke, ponia Paule Kuzmickiene, aš labai dėkingas už visus žodžius. Ponai Seimo nariai, visi dalyviai, mieli Lietuvos žmonės, džiaugiuosi galėdamas jus pasveikinti ir noriu iš karto padėkoti už tai, kad jūs nė vieną minutę neišdavėte laisvės. Ir ne tik per šias 323 žiaurias nežmoniško Rusijos karo dienas. Nuolat jaučiame jūsų palaikymą, ir ilgus metus, nuolatos, kai laisvos lietuvių širdys ir Lietuvos kelias į vieningą Europą įkvepia daugybę žmonių įvairiose šalyse, kurias kadaise pavergė Rusija.

Lietuva yra, esu tikras, viena iš nuoširdžiausių laisvės gynėjų ir tai yra geriausia duoklė didvyriams, nugalėjusiems imperiją tomis žiemos dienomis prieš 32 metus. Jūsų žmonės tada apsaugojo ne tik televizijos centrą ar parlamentą ir kitus pastatus, tada jūs apgynėte savo istorinį pasirinkimą. Dabar mes su jumis kartu esame pakeliui į pergalę, iki galutinės pergalės prieš tą imperiją. Rusija negalės nieko diktuoti Europos tautoms, kai šį karą užbaigsime užtikrinta pergale prieš agresorių. Prisiminkite praėjusių metų vasarį, prisiminkite Rusijos kariuomenės puolimą Kyjive ir Mariupolyje, Charkive ir Černygove, tai buvo daug daugiau, nei Rusijos bandymas užgrobti mūsų teritoriją. Kai jie atakavo mūsų miestus, jie turėjo omenyje ir kitų nepriklausomų Europos valstybių miestus. Žygiuodami į Kyjivą, jie svajojo nužygiuoti ir į Kyjivą, ir į Vilnių, ir į Varšuvą ir į Prahą, jie norėjo, kad mūsų laisvė kristų. Bet jie kris čia, dabar jie turi vis mažiau tokių svajonių, kokių turėjo anksčiau. Jie praranda galią, kuria taip gyrėsi. Jie kalba tik apie tai, ar pavyks nepralaimėti, tačiau to neužtenka. Turime padaryti taip, kad niekada nebūtų net tokios galimybės nė vienam agresoriui svajoti apie ką nors tokio panašaus ir kėsintis į mūsų ir jūsų laisvę. Tai dėl to mes kovojame ir dėl to turime tokią pergalę, kurios niekada negalėsime su niekuo supainioti. Kad rusai niekada to nepamirštų, kad niekada nebūtų galima tuo manipuliuoti, agresorius turi būti nugalėtas būtent Ukrainos žemėje, į kurią jis atėjo, kad mums nereikėtų kariauti kitų Europos tautų žemėse. O šiandien, kad Rusija negautų pertraukos, nespėtų prisitaikyti ir nesugebėtų atgauti jėgų, šie metai yra lemiami. Tada, kai jūsų tauta turėjo ginti savo tautos gyvybę prieš sovietų revanšą, to nebuvo įmanoma ištempti laike, reikėjo veikti čia ir dabar, kad apsisaugotumėte. Tą ir darė jūsų žmonės. Lietuvių širdys buvo visiškai mobilizuotos ir tai buvo raktas į jūsų pergalę tuo metu.

Dabar reikia to paties – visų laisvų žmonių pasaulyje mobilizacijos. Tik taip galima įveikti tą agresiją, tą totalinį terorą, pasitelkus tą pasaulio energiją, kuri kovose neturi nusilpti. Ir aš dėkingas, kad jūs galite ir norite mums padėti. Aš esu tikras, vakar, kai mes kalbėjomės su ponu Prezidentu Gitanu Lvive, kad mums reikia skubių sprendimų… (Nutrūko garso įrašas) Reikia naujų sankcijų. Mums reikia artilerijos, mums reikia naujų sankcijų, kurios išlaikytų nuolatinį ir neįveikiamą spaudimą valstybei agresorei ir visiems ūkio subjektams, užtikrinantiems agresijos tęstinumą. Ir mums reikia tarptautinio tribunolo, kuris leistų patraukti atsakomybėn tuos, kurių piktas protas sukelia šį nusikaltimą, šį karą. Kai revanšistai iš dabartinės Maskvos atsidurs teisingame teisme, tai bus istorinė bausmė tiems revanšistams, kurie prieš kelias kartas bandė palaužti mūsų ir jūsų laisvę.

Mieli draugai, ši diena – Laisvės gynėjų diena. Tai tie metai, kai verta priminti, kad laisvė yra gyva, kai gyva jos apsaugos idėja, kai yra žmonių, pasiruošusių už tai kovoti. Ir tai ne tik retorika, o realūs veiksmai. Lietuvos veiksmai, Ukraina mato, yra nuolatiniai. Veiksmai, padedantys mums išlaisvinti miestus ir kaimus iš Rusijos okupacijos. Veiksmai, padedantys apsaugoti savo žmones nuo rusiškų raketų ir bombų.

Ypač noriu padėkoti tau, Gitanai, ir visai Lietuvai. Ačiū jums, kad aprūpinate mus oro gynybos technika nuo pirmos dienos iki šių dienų, ir už tuos veiksmus, priartinančius visišką mūsų valstybės integraciją į jungtines laisvos ir taikios Europos institucijas. Ačiū, draugai. Mes tikimės NATO samito Vilniuje ir žinome, kad jis gali būti lemtingas visai mūsų euroatlantinei bendruomenei. Mes padarysime viską, kad samitas toks ir būtų, ir padarysime kartu. Tegu istoriją visada kuria laisvi žmonės. Ačiū jums, draugai, ačiū jums už tą garbingą premiją, kuri yra suteikta ir visiems ukrainiečiams, kariaujantiems už laisvę.

Aš tikiu, kad mes nugalėsime. Žinau, kad nugalėsime. Šlovė Ukrainai! (Balsai salėje: „Herojam slava!“)

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-01-13 12:44
   Eglė Saulė Trembo