Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Pirmininko pavaduotoja, Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kviečia efektyvinti pagalbą Ukrainai kelyje į Europos Sąjungą

2023 m. vasario 2 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Ketvirtadienį, vasario 2 d., Seimo Pirmininko pavaduotoja, Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, reikšdama solidarumą su Ukraina ir jos žmonėmis, laišku kreipėsi į Europos Komisijos pirmininkę Ursulą fon der Lejen (Ursula von der Leyen) dėl efektyvesnio Europos Sąjungos (ES) acquis communautaire perėmimo ir pirmiausia – šalių kandidačių, tarp jų – ir Ukrainos, nacionalinės teisėkūros pritaikymo pagal ES acquis nuostatas.

Pabrėždama tvirtą Lietuvos paramą Ukrainai jai žengiant europiniu keliu, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė sakė: „Ankstyvas Ukrainos nacionalinės teisėkūros adaptavimas prie ES prioritetų prisidėtų prie spartesnės, efektyvesnės ir skaidresnės Ukrainos pažangos kelyje į Europos Sąjungą. Lietuva ir mūsų šalies institucijos, taip pat ir Lietuvos Respublikos Seimas, deda visas pastangas siekdamos padėti šalims kandidatėms kuo sparčiau ir efektyviau įgyvendinti narystės Europos Sąjungoje tikslą. Norime, kad Ukraina iš šalies kandidatės kuo greičiau taptų Europos Sąjungos valstybe nare ir visateise Europos bendrijos dalimi.“

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Laiške R. Morkūnaitė-Mikulėnienė pakvietė Europos Komisiją apsvarstyti galimybę šalims kandidatėms, ypač Ukrainai, palengvinti prieigą prie aktualiausių einamųjų metų Europos Komisijos iniciatyvų arba inicijuoti papildomas informavimo apie ES teisėkūrą priemones tam, kad šalys kandidatės galėtų sekti aktualiausius einamųjų metų ES teisėkūros dokumentus ir strategiškai artinti juose įtvirtintas iniciatyvas prie politinio reglamentavimo vidaus priemonėmis.

 

ES valstybių narių nacionaliniams parlamentams ES teisės aktų ir kiti ES dokumentų projektai siunčiami tiesiogiai, pagal Lisabonos sutarties, iš dalies keičiančios ES sutartį ir Europos bendrijos steigimo sutartį, 12 str. ir Protokolą (Nr. 1) dėl nacionalinių parlamentų vaidmens ES.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Simona Jankauskaitė, tel. (8 5) 239 6847

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-02-06 08:23
   Monika Kutkaitytė