Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo vieningai priimtoje rezoliucijoje siūloma neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams ir pareigūnams dalyvauti olimpinėse žaidynėse ar kitose tarptautinėse varžybose  

2023 m. kovo 10 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

 

Seimas, griežtai smerkdamas Rusijos Federacijos, bendrininkaujant Baltarusijos Respublikai, vykdomą plataus masto karinę invaziją į Ukrainą; reikšdamas visapusę paramą už savo laisvę, suverenitetą ir teritorijos vientisumą kovojančiai Ukrainai; laikydamasis vieno iš pagrindinių Olimpinėje chartijoje nurodyto olimpizmo principų – siekti, kad sportas tarnautų harmoningam žmonijos vystymuisi, siekiant skatinti taikią visuomenę, kuri rūpintųsi žmogaus orumo išsaugojimu; priėmė rezoliuciją, kuria kreipiasi į visų pasaulio šalių parlamentus ir siūlo išreikšti savo aiškų ir ryžtingą nepritarimą bet kokiems siūlymams, iniciatyvoms, projektams ir bet kokiems kitiems veiksmams, kurių tikslas – Rusijos ir Baltarusijos sportininkams ir pareigūnams leisti dalyvauti Olimpinėse žaidynėse ar bet kokiose kitose tarptautinėse varžybose, taip pat ir su neutralia vėliava.

Rezoliucijoje pažymima, kad Rusija ir Baltarusija savo sportininkų dalyvavimą ir pergales visose tarptautinėse varžybose naudoja propagandiniais savo režimų legitimizavimo tikslais.

Seimo įsitikinimu, Rusijos ar Baltarusijos sportininkų pergalės, net pasiektos su neutralia vėliava, bus naudojamos jų valstybėms vadovaujančių nusikalstamų režimų karo ir neapykantos propagandai ir kaip „įrodymas“, kad jokios realios sankcijos nėra taikomos, kad tarptautinė situacija neva normalizuojasi.

Priimtu dokumentu Seimas kviečia Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Vykdomąją valdybą išlikti nuosekliai ir ištikimai olimpiniams principams ir vertybėms bei pakartotinai paraginti visas tarptautines sporto federacijas laikytis 2022 m. vasario 28 d. pareiškime išdėstytų principų, o visas tarptautines sporto federacijas atsižvelgti į šiuos principus; šiuos principus be jokių išlygų ar papildomų interpretacijų pritaikyti ir olimpinėms žaidynėms.

„Mes kviečiame visų pasaulio šalių parlamentus išreikšti savo aiškį ir ryžtingą nepritarimą bet kokiems siūlymams, iniciatyvoms, projektams ar bet kokiems kitiems veiksmams, kurių tikslas yra Rusijos ir Baltarusijos sportininkams ir sporto pareigūnams leisti dalyvauti olimpinėse žaidynėse ar bet kuriose kitose tarptautinėse varžybose, taip pat ir su neutralia vėliava“, – pristatydama grupės Seimo narių siūlymą sakė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Rezoliucijoje siūloma apribojimus Rusijos ir Baltarusijos sportininkams ir pareigūnams dalyvauti olimpinėse žaidynėse ar bet kokiose kitose tarptautinėse varžybose taikyti tol, kol Rusija nutrauks savo karinę agresiją prieš Ukrainą, išves savo pajėgas iš tarptautiniu mastu pripažintų jos teritorijos ribų, užtikrins atskaitomybę už įvykdytus agresijos ir karo nusikaltimus, visiškai atlygins Ukrainai padarytą žalą.

Už rezoliuciją „Dėl Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos sportininkų dalyvavimo olimpinėse žaidynėse ir kitose tarptautinėse varžybose uždraudimo“ (projektas Nr. XIVP-2461) vieningai balsavo visi 109 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

 

Tarptautinio olimpinio komiteto (toliau – TOK) Vykdomoji valdyba 2022 m. vasario 28 d. priimtu pareiškimu pateikė rekomendaciją: „Siekiant apsaugoti pasaulinių sporto varžybų vientisumą ir visų dalyvių saugumą, TOK rekomenduoja tarptautinėms sporto federacijoms ir sporto renginių organizatoriams nekviesti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų ir pareigūnų ir neleisti jiems dalyvauti tarptautinėse varžybose“.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-10 12:58
   Eglė Saulė Trembo