A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas po svarstymo pritarė siūlymams sudaryti palankesnes sąlygas skirti išmokas iš Garantinio ir Ilgalaikio darbo išmokų fondų

2023 m. kovo 16 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

 

Seimas po svarstymo pritarė Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-2272(2), kuriomis siekiama sudaryti palankesnes sąlygas skirti išmokas iš Garantinio fondo bei Ilgalaikio darbo išmokų fondo; išspręsti praktikoje kylančias problemas dėl išmokų skyrimo; nustatyti ilgesnį kreipimosi dėl išmokų laikotarpį. Įstatyme taip pat siūloma aiškiai reglamentuoti, kad išmokos, mirus teisėtam jų gavėjui, paveldimos. Numatoma, kad išmokų iš Garantinio fondo sumos, kurios priklausė darbuotojui ir kurių jis dėl savo mirties negavo, būtų išmokamos mirusio asmens įpėdiniams, kuriems paveldėjimo tvarka yra perėjęs jo turtas ir kurie Garantinio fondo nuostatuose nustatyta tvarka yra kreipęsi į administratorių. Ilgalaikio darbo išmokos, kurios priklausė darbuotojui, būtų išmokamos mirusio darbuotojo įpėdiniams, kuriems paveldėjimo tvarka yra perėjęs jo mirusio asmens turtas.

Numatoma, kad ilgalaikio darbo išmokos iš Ilgalaikio darbo išmokų fondo būtų skiriamos be asmens prašymo, jeigu to asmens duomenys yra Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registre (Registre). Tais atvejais, kai asmens duomenų Registre nėra, siūloma pailginti terminą pateikti administratoriui prašymą skirti išmoką nuo 6 iki 12 mėnesių.

Taip pat siūloma nuo 6 mėnesių iki 12 mėnesių pailginti terminą kreiptis į Garantinis fondą darbuotojams, kurių darbdavys bankrutavo ir su jais neatsiskaitė. Iš šio fondo darbuotojai gali gauti iki šešių minimalių atlyginimų.

Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo pataisoms po svarstymo vieningai pritarė 112  balsavime dalyvavusių Seimo narių.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-16 16:52
   Eglė Saulė Trembo