Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime bus aptariama kolektyvinės gynybos svarba ir naujos atgrasymo strategijos

2023 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Kovo 24 d., penktadienį, 9 val. Seimo konferencijų salėje (Seimo III rūmai, 2 aukštas) vyks tarptautinė konferencija „Vilniaus saugumo forumas 2023. Gynyba susivienijus“. Ją organizuoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) kartu su Gynybos paramos fondu.

„Vilniaus saugumo forumas“ Lietuvoje organizuojamas jau aštuntą kartą. Šiais metais daugiausia dėmesio bus skiriama kolektyvinei gynybai – aptarti iššūkius ir būdus, kaip ją stiprinti.

Po 2022 m. vasario 24 d. Europa aiškiai suprato, kad dabartinė atgrasymo strategija „Atgrasymas buvimu“ nepasiteisino – mažos NATO Europos karinės pajėgos nesuteikia tinkamo atgrasymo didžiulėms Rusijos pajėgoms, sutelktoms rytinėje Europos dalyje (įskaitant Kaliningradą ir Baltarusiją). Kai kurios NATO šalys (JK) jau patarė pereiti prie naujos – „atgrasymo gynybos“ koncepcijos. Tai reikštų aukštesnę parengtį, didesnes išlaidas gynybai, daugiau karių, daugiau rezervų, naujas koncepcijas/doktrinas, geresnes pajėgas ir, svarbiausia, naują regioninio ir visos NATO bendradarbiavimo lygį.

 „Situacija Ukrainoje kelia grėsmę ne tik Lietuvos saugumui, bet ir visai Vakarų santvarkai ir jos autoritetui. Besitęsiantis plataus mąsto karas Ukrainoje verčia mūsų vakarietišką saugumo bendruomenę pergalvoti iki tol taikytas strategijas ir priemones joms įgyvendinti. Tam, kad apgrasytume priešą, privalome pereiti prie priešakinės gynybos principo, stiprinti oro gynybą Baltijos ir visame rytiniame NATO flange, atnaujinti regioninius gynybos planus. Tikiuosi, kad šių pokyčių sulauksime įvykus NATO viršūnių susitikinimui Vilniuje jau šių metų vasarą“, – sako Seimo NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Dėl šios priežasties konferencijoje bus nagrinėjama ateities atgrasymo strategija Baltijos regione, akcentuojamas regiono saugumo jautrumas bei NATO ir ES svarba naujų iššūkių akivaizdoje.

Konferencijos dalyvius pasveikins Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, renginyje pranešimą skaitys Lietuvos užsienio reikalų viceministras Jonas Survila, taip pat dalyvaus ir patirtimi dalysis saugumo ekspertai: buvęs Amerikos kariuomenės Europoje vadas ats. gen. ltn. Benas Hodžesas (Ben Hogdes), buvęs Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovičius (Oleksij Arestovich), NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja operacijoms Burkus Senas (Burcu San) ir kiti.

Programa

Registracijos nuoroda: https://bit.ly/VSF23-registration

Konferencija bus transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Lauryno Kasčiūno patarėja

Emilė Balodytė, tel. 8 652 06163, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-23 12:06
   Rūta Mensonaitė