Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas atmetė Respublikos Prezidento siūlymą sugriežtinti papildomas ribojamąsias priemones, kuriomis siekiama užtikrinti Lietuvos nacionalinio saugumo interesus

2023 m. balandžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimas atmetė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos veto Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymo projektui Nr. XIVP-2496(2)GR. Šalies vadovas siūlė sugriežtinti ribojamąsias priemones, visas jas pritaikant ir Baltarusijos piliečiams. G. Nausėda taip pat siūlė įtraukti naują priemonę, numatančią, kad, pripažinti kaltais dėl tarptautinių sankcijų arba ribojamųjų priemonių pažeidimo, šių šalių piliečiai būtų laikomi keliančiais grėsmę valstybės saugumui, viešajai tvarkai ir žmonių sveikatai.

Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, apsvarstęs šalies vadovo siūlymus, nusprendė siūlyti Seimui priimti visą Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymą be pakeitimų. Už tokį sprendimą balsavo 6, prieš – 2, susilaikė vienas komiteto narys.

„Mes, kaip Lietuva, šimtus metų stengiamės atskirti baltarusių tautą nuo Rusijos imperijos, nuo rusų tautos. Tai yra, jeigu ir yra koks nors geopolitinis mūsų politikos nuoseklumas, nuo pat didžiųjų kunigaikščių laikų, tai būtent šis tikslas. Šiandien esame laimėję kovą už žmonių protus šitoje valstybėje, tai yra Baltarusijoje ir visuomenė yra aiškiai nusiteikusi prieš savo režimą, visiškai nusiteikusi prieš karą. Iš esmės palaiko Ukrainą, tik taip, Baltarusijos žmonės yra vis dar įkaitai savo diktatoriaus, kaip mes kažkada buvome vienos ar kitos imperijos įkaitai. Šiandien mes turime aiškiai duoti signalą Baltarusijos visuomenei, kad mes matome jų rytą kovoti už demokratiją, mes netapatiname jų su rusais“, – atmesti Respublikos Prezidento siūlymus ragino Seimo narys Tomas Tomilinas.

Balsavimo metu už tai, ar priimti visą įstatymą be pakeitimų buvo 99 Seimo nariai, prieš balsavo 7, susilaikė du parlamentarai. Respublikos Prezidento veto atmestas.

Balandžio pradžioje Seimo priimtame įstatyme apibrėžiamas ribojamųjų priemonių turinys, subjektai, kuriems taikomos ribojamosios priemonės, ar juos apibrėžiantys kriterijai, ribojamųjų priemonių taikymo pradžia ir pabaiga, jų peržiūra, ribojamųjų priemonių įgyvendinimo išimtys ir kitos nuostatos. Svarstymo metu parlamentarai nusprendė dalies nuostatų netaikyti Baltarusijos piliečiams.

 

Seimo statuto 167 straipsnis. Grąžinto įstatymo priėmimas

1. Grąžinto įstatymo priėmimo metu pirmiausia balsuojama, ar priimti visą įstatymą be pakeitimų.

2. Pakartotinai Seimo apsvarstytas įstatymas laikomas priimtu, jeigu už įstatymą balsavo daugiau kaip pusė, o už konstitucinį įstatymą - ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių.

3. Jeigu įstatymas be pakeitimų nepriimtas, balsuojama, ar priimti įstatymą su visomis Respublikos Prezidento teikiamomis pataisomis ir papildymais.

4. Šiuo atveju pakartotinai apsvarstytas įstatymas laikomas priimtu, jeigu už jį balsavo dauguma posėdyje dalyvaujančių Seimo narių, o už konstitucinį įstatymą - daugiau kaip pusė visų Seimo narių.

 

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuras

El. p. rsv@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2023-04-20 17:28
   Eglė Saulė Trembo