Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo delegacija LXIX COSAC: bendroji rinka yra vienas didžiausių ES laimėjimų, tačiau būtinos bendros pastangos, kad galėtumėme išnaudoti visą jos potencialą

2023 m. gegužės 15 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Gegužės 14–16 d. vykstančiame Europos Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) LXIX plenariniame posėdyje Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka, vienas pirmųjų pradėjęs diskusiją, palinkėjo Švedijai į NATO viršūnių susitikimą Vilniuje atvykti tapus visateise NATO nare, o Lietuvai puikiai pasirodyti kitų metų „Eurovizijoje“.

A. Lydeka sveikino Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančią Švediją su 10-uoju sankcijų paketo priėmimu ir prasidėjusiomis diskusijomis dėl 11-ojo sankcijų paketo, kuris turėtų apimti „Rosatom“ ir laipsnišką bendradarbiavimo branduolinės energetikos srityje nutraukimą, deimantų pardavimą, kitus bankus, IRT paslaugas. Parlamentaras pabrėžė, kad tiek Rusijos, tiek Baltarusijos sankcijų režimuose būtina panaikinti bet kokias išimtis ir nukrypti leidžiančias nuostatas; šiomis geopolitinėmis aplinkybėmis labai svarbu išlaikyti aukštus Europos Sąjungos (ES) standartus, todėl sveikino Švediją sėkmingai tęsus visus procesus, susijusius su kasmečiu teisinės valstybės dialogu.

Kalbėdamas apie iššūkius, su kuriais susiduriame minėdami bendrosios rinkos trisdešimtmetį, Vytautas Gapšys, akcentavo, kad galima pasidžiaugti, jog „bendroji rinka yra vienas didžiausių ES laimėjimų bei Europos žaliąjį kursą spartinanti jėga. Tačiau Kinijos taikomos ekonominės prievartos priemonės ir Rusijos sukeltas karas Ukrainoje labai aiškiai parodė, kad ES vidaus rinkai nepaprastai svarbu užsitikrinti saugias tiekimo grandines pasaulyje, stiprinant partnerystę su vertybiškai artimomis valstybėmis“. Parlamentaras pabrėžė, kad Lietuva remia didesnę kritinių produktų tiekimo grandinių diversifikaciją ir prekybos plėtrą su strateginiais partneriais. Be to, siekiant užtikrinti energetinį saugumą ir sparčią atsinaujinančių išteklių plėtrą visoje ES, suprantame būtinybę naikinti esamas administracines kliūtis ar kitus vidaus rinkos barjerus. Integruota Europos Sąjungos energijos rinka yra ekonomiškai efektyviausias būdas užtikrinti tvarų ir saugų įperkamos energijos tiekimą ES piliečiams.

Švedijos Karalystės Riksdago nuotrauka (aut. Melker'is Dahlstrand'as)

 

V. Gapšys sveikino Europos Komisijos iniciatyvą pakeisti valstybės pagalbos teikimo taisykles, atlaisvinant valstybės pagalbos teikimą žaliosioms technologijoms. „Tačiau valstybės pagalbos taisyklėmis svarbu nesukurti bendrosios rinkos fragmentacijos“, – teigė Lietuvos atstovas ir pasveikino Komisijos pasiūlymą dėl svarbiausiųjų žaliavų išsakydamas poziciją, kad buvo imtasi tinkamų veiksmų siekiant išlaikyti ES konkurencingumą. „Vis dar yra fragmentuotų sričių. Pavyzdžiui, finansinės bankinio sektoriaus paslaugos, kurias teikiant tarp šalių egzistuoja dideli barjerai, ir vis dar nukenčia vartotojas“, – atkreipė dėmesį Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas V. Gapšys.

 

Gegužės 15 d. pirmoje ir antroje LXIX COSAC plenarinio posėdžio sesijose aptartas Švedijos pirmininkavimas ES Tarybai, diskutuota apie Europos Sąjungos bendrąją rinką, kuriai šiemet sukanka 30 metų.

 

COSAC (angl. Conference of Parliamentary Committees for Union Affairs of Parliaments of the European Union) – Europos Sąjungos parlamentų Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencija. Reguliariai vykstanti konferencija įgalina nacionalinius parlamentus ir Europos Parlamentą keistis informacija ir gerąja patirtimi. Konferencija gali pateikti bet kokį pasiūlymą Europos Parlamentui, Tarybai ir Komisijai.

 

Švedija pirmininkauja ES Tarybai 2023 m. sausio 1 d. –  liepos 31 d.

 

Parengė

Seimo Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Aistė Pikiotienė, tel. (8 5) 239 6864

   Naujausi pakeitimai - 2023-05-15 17:59
   Monika Kutkaitytė