Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Menant istorinį įvykį: prieš 30 metų vizitą po Baltijos šalis Lietuvoje pradėjęs palaimintasis Popiežius Jonas Paulius II pirmąją dieną apsilankė ir Seime

2023 m. rugsėjo 4 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Sukanka 30 metų nuo istorinio palaimintojo Popiežiaus Jono Pauliaus II vizito Lietuvoje (1993 m. rugsėjo 4–8 d.). Atvykęs į Vilniaus oro uostą Popiežius važiavo į Vilniaus šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedrą baziliką, paskui – į Seimo rūmus, kur susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidentu Algirdu Mykolu Brazausku, VI Seimo Pirmininku Česlovu Juršėnu, tuometiniais Seimo ir Vyriausybės nariais.

Seimo archyvo nuotrauka, autorius J. Kazlauskas

Seimo archyvo nuotrauka, nežinomas autorius

 

VI Seimo Pirmininkas Č. Juršėnas, priėmęs pontifiką jo vizito Seimo rūmuose metu, prisimindamas prieš trisdešimt metų įvykusį susitikimą pabrėžia, kad vizitas buvo labai reikšmingas palaikymas neseniai savo nepriklausomybę atkūrusioms Baltijos valstybėms, kurios dar nebuvo įsitraukusios į tarptautinę bendruomenę. Romos katalikų vadovo vizitą po tris Baltijos šalis Šventasis Sostas patvirtino 1992 m. pabaigoje – žinia apie pontifiko vizitą netruko pasklisti po visą pasaulį.

Lietuvą Popiežius Jonas Paulius II aplankė praėjus kelioms dienoms po paskutinių okupacinės kariuomenės dalinių išėjimo iš mūsų valstybės (1993 m. rugpjūčio 31 d.).

„Visas vizitas buvo palaikymas nepriklausomai Lietuvai. Pasaulis – pilnas pavojų, o ypač tokia neseniai nepriklausomybę atgavusi posovietinė valstybė pavojų gali sulaukti iš visų pusių. Jonas Paulius II daug kalbėjo apie dvasinius dalykus, apie žmogaus įsitikinimus, pagundas, kurias šiuolaikinis pasaulis teikia. Jo padrąsinimą supratau dvejopai: kad mes kaip valstybė stipriai jaustumėmės tarptautinėje bendruomenėje, apgintume valstybę, plėtotume šalies švietimą, sveikatą, mokslą, ūkį – visas sritis, bet kartu kad kiekvienas žmogus turėtų drąsos laikyti ir neprarastų savo dvasinio orientyro“, – sako Č. Juršėnas.

 Laikinosios Maldos grupės pirmininkė Beata Pietkiewicz atkreipia dėmesį, kad Popiežiaus Jono Pauliaus II vizitas Lietuvoje įvyko svarbią visai tautai akimirką: „Šiuo vizitu Popiežius, galima sakyti, pasveikino Lietuvą grįžus į Vakarų pasaulį. Jis paskatino nebijoti permainų ir imtis visiškos atsakomybės už tautą, jos nuotaikas, ekonominę gerovę, socialinę ir dvasinę darną, auginti nepriklausomą valstybę.

Tai buvo rimta vieno didžiausių autoritetų pasaulyje dvasinė parama, kuri, mano manymu, turėjo įtaką ir tautos pasiryžimui keistis, ir ateities politinėms idėjoms bei darbams.“

Pasak Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, ilgamečio Seimo Pirmininko, Seimo Pirmininko pavaduotojo, Seimo nario Č. Juršėno, Popiežius Jonas Paulius II buvo svarbus visiems, kurie vadavosi iš komunistinės sistemos: „Jis buvo viena iš didžiųjų jėgų, kurios lėmė komunizmo žlugimą Rytų Europoje. Ta prasme jis buvo brangus mums visiems: ir tikintiesiems, ir netikintiesiems.“

Seimo archyvo nuotrauka, autorius A. Sabaliauskas

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarės Romualdos Hofertienės asmeninio archyvo nuotrauka

 

Prieš išvykdamas iš Seimo Popiežius Jonas Paulius II palaimino susirinkusiuosius.

Popiežiaus vizitą Seimo rūmuose primena prie centrinio įėjimo (Seimo I rūmai) įrengta atminimo lentelė.

Seimo III rūmuose buvo įrengta Jono Pauliaus II aula. Joje įamžintas žuvusiųjų už Lietuvos Laisvę atminimas. Auloje vyksta Laikinosios Maldos grupės narių susitikimai.

Seimo kanceliarijos nuotrauka, autorė Olga Posaškova

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja

Monika Kutkaitytė

Tel. (8 5) 239 6666, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-09-04 08:36
   Monika Kutkaitytė