Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė: „Turime padėti Ukrainai laimėti dėl ilgalaikės taikos ir gerovės Europoje“

2023 m. rugsėjo 18 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Rugsėjo 17–18 d. Seimo Pirmininko pavaduotoja, Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė dalyvauja Europos Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) pirmininkų susitikime. Jame aptariami Ispanijos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetai, diskutuojama apie Ukrainos ateitį Europoje bei pagrindinius ateinančių metų prioritetus ir iniciatyvas, apie kurias rugsėjo 13 d. savo metiniame pranešime apie Europos Sąjungos padėtį kalbėjo Europos Komisijos pirmininkė Ursula fon der Lejen (Ursula von der Leyen).

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė sesijoje apie Ukrainos ateitį Europoje sakė: ,,Mano šalis po Antrojo pasaulinio karo dešimt metų kovojo Lietuvos miškuose. Gynėme vertybes, kurias šiandien čia aptariame. Gynėme tai prieš Rusiją. Buvome vieni. Ukrainiečiai sėkmingai kovos, kol mes padėsime. Turime tai daryti ir toliau: karine prasme. Turime padėti politiškai. Sankcijos padarė poveikį ir turime toliau jas taikyti.

Kai kas sako: Europos Komisijos pirmininkė Ursula fon der Lejen savo metinėje kalboje nepaminėjo „taikos“. Manau, kad tai išmintingas žingsnis, nes, kaip šiandien girdime, yra įvairių požiūrių.

Norėčiau, kad mes visi suprastume ir įsipareigotume tai pačiai žiniai – stovėsime drauge su Ukraina iki jos pergalės! Pamatėme, koks buvo „pusiau taikos“ Gruzijoje rezultatas. Tai nesustabdė Rusijos. Suteikime narystę Ukrainai ir Moldovai į Europos Sąjungą. Padėkime kitiems, kurie rodo norą ir įsipareigojimą būti ES dalimi.“

Europos reikalų komiteto biuro nuotrauka

 

COSAC dalyviai pažymėjo ES plėtros proceso svarbą ir akcentavo, kad šis procesas turi išlikti bendru Europos prioritetu. Taip pat akcentuota strateginė autonomija, ekonomikos augimas, žalioji ir skaitmeninė darbotvarkė, ypatingą dėmesį skiriant ES ekonomikos atsparumo ir konkurencingumo didinimui, migracijos instrumentalizavimui, ES elektros energijos rinkos pertvarkai.

 

COSAC (angl. Conference of Parliamentary Committees for Union Affairs) – Europos Sąjungos valstybių narių nacionalinių parlamentų Europos reikalų komitetų ir Europos Parlamento narių kas šešis mėnesius vykstanti konferencija, kurią rengia tuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios valstybės narės parlamentas. Ši konferencija skatina nacionalinius parlamentus ir Europos Parlamentą keistis informacija ir geriausia praktika.

2023 m. lapkričio 26–28 d. vyks LXX ES nacionalinių parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkų konferencijos plenarinis posėdis.

Ispanija pirmininkauja ES Tarybai 2023 m. liepos 1 – gruodžio 31 d.  Ispanija yra nustačiusi keturis darbo prioritetus: reindustrializuoti ES ir užtikrinti jos atvirą strateginį savarankiškumą, daryti pažangą siekiant žaliosios pertvarkos ir prisitaikant prie aplinkos sąlygų, propaguoti didesnį socialinį ir ekonominį teisingumą, stiprinti Europos vienybę.

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro vedėja

Dainora Asevičienė, tel. (8 5) 239 6861

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-09-18 16:01
   Monika Kutkaitytė