Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Ateities komitetas rengia antrąją diskusiją kertiniams Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050” klausimams aptarti

2023 m. spalio 2 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Spalio 4 d., trečiadienį, 16 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) Seimo Ateities komitetas bendradarbiaudamas su  Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka organizuoja politikų ir akademikų diskusiją, skirtą Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ kertiniams klausimams aptarti „Lietuva 2050: link kokio socialinio modelio einame?“

Įvairios nelygybės yra vienas didžiausių iššūkių Lietuvoje siekiant aukštesnės gyvenimo kokybės. Išlaidos socialinei ir sveikatos apsaugai mūsų šalyje tebėra vienos mažiausių Europos Sąjungoje, o skurdo ar socialinės atskirties rizikos lygis, pajamų nelygybė – vieni aukščiausių. Iššūkių kelia kontrastai tarp Lietuvos visuomenės amžiaus grupių, didmiesčių ir regionų gyventojų. Nelygybės yra susijusios su menku socialiniu kapitalu, kelia grėsmę demokratijos funkcionavimui, valstybės atsparumui ir tvariai ekonomikai. Ar tokia gerovės samprata grindžiame Lietuvos ateities viziją? Ką ir kaip tobulinsime mūsų visuomenės socialinį modelį?

Diskusijoje dalyvaus viena vizijos rengėjų, VDU profesorė ir Lietuvos socialinių mokslų centro vyriausioji mokslo darbuotoja Aušra Maslauskaitė, Lietuvos banko Finansų ir ekonomikos tyrimų centro vyriausiasis ekonomistas, VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto mokslinis bendradarbis Linas Tarasonis, Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas, ekonomistas Marius Dubnikovas, VU Filosofijos fakulteto Socialinės politikos katedros docentė Jekaterina Navickė, VU Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto docentas Antanas Kairys, ekonomistas Teodoras Medaiskis.

Diskusiją moderuos Seimo Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus vadovo pavaduotojas Ginas Dabašinskas.

Su strategijos „Lietuva 2050“ projektu galima susipažinti čia.

Šiuo renginiu tęsiama diskusijų serija, skirta aptarti Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ kertiniams klausimams. Diskusijos padės Seimo nariams susipažinti su Vizijos projekto turiniu ir pasirengti jos svarstymui Seimo komitetuose ir plenariniuose posėdžiuose. Tikimės, kad šios diskusijos taps svarbia platforma politinėms partijoms suformuluoti savo pozicijas svarbiausiais valstybės ateities klausimais.

Diskusiją galite stebėti Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Ateities komiteto biuro patarėjas

Giedrius Viliūnas tel. (8 5) 209 6950, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-10-02 15:49
   Rūta Mensonaitė