Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė LXX COSAC plenariniame posėdyje: „Kartu ir vieningai galime padėti Ukrainai apginti save ir nugalėti Putino blogį“

2023 m. lapkričio 28 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Lapkričio 28 d. Madride antrą dieną vyko Europos Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) LXX plenarinis posėdis, kuriame dalyvavo Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilės Morkūnaitė-Mikulėnienė, Komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka ir Komiteto narys Jonas Jarutis.

„Mes tikrai galime kartu nugalėti šį Putino Rusijos blogį ir nekartoti praeities klaidų, kad galėtumėme gyventi taikos sąlygomis ateityje. Mano tėvų karta, kuri buvo priversta gyventi Rusijos agresijos režime, ir dabartinė karta – mes visi turime viltį dėl ateities mums ir mūsų vaikams“, – kalbėjo Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, pasisakydama Ukrainos tema. Ji pabrėžė, kad dabar kaip niekada svarbu, kad Europos Sąjunga neatsitrauktų ir toliau teiktų paramą, ypač karinę, Ukrainai. „Galiausiai, planuoti turime strategiškai ir užtikrinti, kad Ukraina gautų tokią paramą, kokios jai reikia, ir tada, kada reikia, bei kuo greičiau priimti 12-ąjį sankcijų paketą. Mes viltingai tikimės, kad visos ES šalys vieningai galės pradėti stojimo derybas su Ukraina ir Moldova“, – pabrėžė Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė.

Plenariniame posėdyje pasisakęs Lietuvos delegacijos atstovas J. Jarutis kalbėjo apie Europos Sąjungos atvirą strateginę autonomiją. Seimo Pirmininko pavaduotojas pabrėžė: siekiant, kad atvira strateginė autonomija būtų gyvybinga ir prasminga, svarbu laikytis bendrų taisyklių, puoselėti pagarbą demokratijai, plėtoti laisvą prekybą ir transatlantinį bendradarbiavimą, priimti sprendimus dėl tolesnės ES plėtros. „Mes turime toliau tęsti tvirtą efektyvią paramą Ukrainai, mažinti su Kinija susijusios ekonomikos riziką ir užtikrinti Rusijos atskaitomybę“, – pabrėžė Seimo narys.

Seimo kanceliarijos Europos reikalų komiteto biuro nuotrauka

 

Lapkričio 28 d. IV ir V LXX COSAC plenarinio posėdžio sesijose diskutuota apie Ukrainos ir ES santykius, ES atvirą strateginį savarankiškumą ir santykius su Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono šalimis.

COSAC (angl. Conference of Parliamentary Committees for Union Affairs of Parliaments of the European Union) – Europos Sąjungos parlamentų Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencija. Reguliariai vykstanti konferencija įgalina nacionalinius parlamentus ir Europos Parlamentą keistis informacija ir gerąja patirtimi. Konferencija gali pateikti bet kokį pasiūlymą Europos Parlamentui, Tarybai ir Komisijai.

 

Ispanija pirmininkauja ES Tarybai 2023 m. liepos 1 d. gruodžio 31 d.

 

Parengė

Seimo Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Aistė Pikiotienė, tel. (8 5) 239 6864

   Naujausi pakeitimai - 2023-11-28 14:30
   Monika Kutkaitytė