Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime bus aptariamas visuotinės gynybos koncepcijos įgyvendinimas

2023 m. lapkričio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Visuotinė gynyba – esminis Lietuvos gynybos principas, numatantis, kad Lietuvos gynybai turi būti pasitelkti visi ištekliai bei panaudojamos visos – karinės ir nekarinės – priemonės. Lapkričio 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūros pristatytas Valstybės gynybos planas yra svarbus žingsnis link visuotinės gynybos įgyvendinimo: kovinių pajėgumų stiprinimo, institucijų sąveikos gerinimo, nevyriausybinių organizacijų (toliau – NVO) įtraukimo, visuomenės atsparumo didinimo ir rengimo krašto gynybai.

 Siekiant aktyviau į valstybės gynybą įtraukti ir visuomenę, 2023 m. gegužės 19 d. Seime buvo organizuojamas „Pilietinio pasipriešinimo forumas“. Nuo šio forumo praėjus pusmečiui, Nacionalinė NVO koalicija, kartu su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetu lapkričio 30 d. 10 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) organizuoja apskritojo stalo diskusiją „Visuotinės gynybos link: situacijos apžvalga ir tolesni žingsniai“, kurios tikslas yra aptarti, kaip bus įgyvendinamas Valstybės gynybos planas bei kaip turėtų būti sustiprintas valstybės parengimas krašto gynybai, pasitelkiant valstybinį ir NVO sektorių.

Kaip teigia Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas dr. Laurynas Kasčiūnas, – „Geopolitinė situacija, deja, negerėja. Gyvename realių grėsmių akivaizdoje, todėl turime aktyviai ir efektyviai stiprinti savo nacionalinį saugumą. Galvoti ne tik kaip stiprinti konvenciniu pajėgumus, bet taip pat kaip gerinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, didinti visuomenės atsparumą, įtinklinti valią priešintis turinčius piliečius į valstybės gynybos architektūrą. Esu įsitikinęs, kad visuotinės gynybos įgyvendinimas yra fundamentalus prioritetas.“

Taip pat, vykusiame Nacionalinės visuotinės gynybos koordinavimo tarybos posėdyje Tarybos narė, Nacionalinės NVO  koalicijos direktorė Gaja Šavelė pažymėjo, kad NVO vaidmuo šalies gynyboje yra svarbus ir esminis, nes nevyriausybinės organizacijos kasdien dirba su žmonėmis ir gali geriausiai atliepti bei identifikuoti jų poreikius. Tačiau siekiant realių rezultatų tarpsektorinis bendradarbiavimas ir partnerystė yra būtini – todėl sėsti prie bendro stalo, ieškoti sprendimų ir susidėlioti bendrą, visus sektorius įtraukiantį valstybės gynimo planą, yra itin svarbu.

Forumo dalyvius pasveikins Seimo Pirmininkė Viktorija Čimilytė-Nielsen, pranešimus skaitys Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus ir Prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Tomas Godliauskas, renginyje dalyvaus ir patirtimi dalinsis Lietuvos kariuomenės, Vidaus tarnybų, institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Programa

Registracijos nuoroda: https://forms.gle/TcxjT6b2GuNtmVQRA

(Registracija vykdoma iki 11.29, 15:30)

Konferencija bus transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Parengė:

Seimo nario Lauryno Kasčiūno patarėja

Emilė Balodytė, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-11-28 16:23
   Rūta Mensonaitė