Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo delegacijos susitikimuose su Armėnijos politikais pabrėžtas nevilkinamas pacifikacijos procesas regione

2023 m. lapkričio 29 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės delegacija – delegacijos pirmininkas Raimundas Lopata, nariai Kęstutis Masiulis ir Zenonas Streikus – Jerevane susitiko su Armėnijos Respublikos Prezidentu Vahagnu Chačaturianu, Armėnijos parlamento Pirmininku Alenu Simonianu, Armėnijos Respublikos Ministru Pirmininku Nikolu Pašinianu, Armėnijos Respublikos Saugumo Tarybos sekretoriumi Armenu Grigorianu, Armėnijos Respublikos parlamento Armėnijos ir Lietuvos draugystės grupės pirmininku Arsenu Torosianu ir kitais grupės nariais.

Susitikimuose pabrėžtas Armėnijos prioritetas – nevilkinamas pacifikacijos procesas regione. Konkrečiai – politinės taikos sutartis ir susitarimai – tam procesui įtvirtinti pagal principus, kuriems neprieštaravo abi pusės.

 

Armėnijos Respublikos parlamento administracijos nuotraukos

 

Lietuvos Respublikos Seimo delegacija su Armėnijos pareigūnais kalbėjo, kad Armėnijoje turi būti daugiau Europos, o Europoje – Armėnijos. Siūlyta tai skatinti per Lietuvos parlamento inicijuotą Armėnijos draugų tinklo plėtrą (angl. Friends of Armenia Network). Kalbėta apie siūlymus Armėnijos vykdomąją valdžią restruktūrizuoti pagal europinius modelius.

Su politikais diskutuota apie Armėnijos ekonomikos įvairinimą, vystomus projektus ir Lietuvos paramą. Armėnijos atstovai pristatė situaciją šalyje ir pabrėžė, kad problemas siekiama paversti galimybėmis, pavyzdžiui, į Armėniją pastaruoju metu atvyko apie 230 00 imigrantų, iš jų – apie 100 000 iš Kalnų Karabacho. Siekiama, kad imigracijos srautas būtų panaudotas skatinti pilietinį lojalumą, spręsti demografijos ir ūkio raidos problemas.

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės delegacija trečiadienį, lapkričio 29 d., lankysis Armėnų genocido memorialiniame komplekse, susitiks su Europos Sąjungos misijos Armėnijoje atstovais, Tarptautinio respublikonų instituto Armėnijoje personalu.

Seimo narių nuotraukos

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja

Milda Žvinienė

Tel. (8 5)  209 6220, el. p. [email protected]

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-11-29 13:35
   Monika Kutkaitytė