Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Neįgaliųjų teisių komisija: „Pasiruošimas negalios reformai vyksta sparčiai“

2023 m. lapkričio 30 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Neįgaliųjų teisių komisija lapkričio 29 d. posėdyje vykdė parlamentinę kontrolę dėl pasiruošimo įgyvendinti negalios reformą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovės pristatė pagrindinius darbus, taip pat paminėjo, ką dar reikia nuveikti. Šiuo metu vyksta informacinių sistemų naujinimas pritaikant po naujų metų įsigaliosiančius pakeitimus. Taip pat vyksta aktyvi komunikacija su darbuotojais, kurie dirbs naujai steigiamoje Asmens su negalia teisių apsaugos agentūroje. Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Justina Jakštienė posėdyje pažymėjo, kad pokyčiai visada įneša nerimo: didžiausias uždavinys yra išsklaidyti tiek darbuotojų, tiek asmenų su negalia nerimą. Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovės pažymėjo, kad savivaldybėms didžiausią susirūpinimą kelia numatytas skirti finansavimas: ar jis bus pakankamas, kad savivaldybės galėtų kokybiškai ir laiku teikti socialines paslaugas.

Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė pažymėjo, kad pasiruošimas negalios reformai vyksta gana sklandžiai. Reformai pradėjus veikti, pradžioje gali kilti įvairių iššūkių: reforma yra didelė, atneša nemažai pokyčių, tiek darbuotojams, tiek asmenims su negalia. Svarbiausia, kad visos institucijos, kurios įgyvendins šią reformą, bendradarbiautų, tuomet su kilusiomis problemomis susitvarkyti bus lengviau.

Komisija planuoja tęsti šio klausimo parlamentinę kontrolę.

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Indrė Žukauskaitė

Tel. (8 5)239 6836

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-11-30 12:25
   Monika Kutkaitytė