Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Beniliukso parlamento sesijoje: aptarti migracijos srautai, pasirašyta atnaujinta Baltijos Asamblėjos ir Beniliukso parlamento bendradarbiavimo deklaracija

2023 m. gruodžio 1 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus nuotrauka

 

Gruodžio 1 d. Seimo Pirmininko pavaduotojas Andrius Mazuronis Midelburge (Nyderlandų Karalystė) dalyvauja Beniliukso parlamento sesijoje, kurioje pasirašoma atnaujinta Baltijos Asamblėjos ir Beniliukso parlamento bendradarbiavimo deklaracija. „Tai parodo, koks svarbus yra Baltijos Asamblėjos ir Beniliukso parlamento bendradarbiavimas. Mūsų prioritetai aiškūs – saugumas ir gynyba, sąsajos įvairiose srityse, darnus vystymasis ir skaitmeninė transformacija“, – sako Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje atstovas.

Pagrindinė Beniliukso parlamento sesijos tema – migracijos srautai Beniliukso šalyse: dabartinė padėtis ir perspektyvos.

Komentuodamas situaciją Baltijos valstybėse A. Mazuronis pabrėžia, kad dėl Rusijos karo Ukrainoje pabėgėliais tapo milijonai ukrainiečių, ir Baltijos Asamblėjoje dažnai diskutuojama apie Baltijos šalių bendradarbiavimą padedant Ukrainos pabėgėliams. „Mūsų šalys greitai reagavo į situaciją Ukrainoje ir priėmė rekomendacijų rinkinį, kaip dar labiau pagerinti pagalbą. Atsižvelgiant į tai, kad į mūsų šalis atvykstantiems žmonėms užimtumas buvo labai svarbus, pirmieji pabėgėliai buvo įdarbinti netrukus po jų atvykimo. Bet kokie apribojimai pabėgėliams patekti į darbo rinką buvo sumažinti iki minimumo“, – pažymi Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje atstovas.

Baltijos valstybėse buvo užtikrinta, kad pabėgėliams būtų suteikta kokybiška sveikatos priežiūra, kad būtų atviros socialinės struktūros ir paramos sistemos. Pasak A. Mazuronio, tarp iššūkių, su kuriais susidurta dėl padidėjusios migracijos iš Ukrainos, buvo vaikų darželių ir mokyklų trūkumas. „Nuolat stengiamės pagerinti situaciją. Taip pat svarbu pridurti, kad norint padėti Ukrainos žmonėms atstatyti savo šalį, gyvybiškai svarbūs ilgalaikiai ir tvarūs sprendimai. Mūsų užduotis yra ne tik išlaikyti Ukrainos klausimus tarptautinėse ir nacionalinėse darbotvarkėse, bet taip pat turime reaguoti į neatidėliotinus Ukrainos poreikius. Žiema Ukrainoje atėjo ir tai reiškia, kad mūsų draugų laukia itin sunkūs mėnesiai“, – atkreipia dėmesį sako Seimo Pirmininko pavaduotojas.

 

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus nuotrauka

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja

Renata Godfrey

Tel. (8 5)  239 6224, el. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-12-01 13:33
   Monika Kutkaitytė