Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas pratęsė dviejų pelno mokesčio lengvatų galiojimą

2023 m. gruodžio 5 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimas pritarė siūlymui pratęsti dviejų pelno mokesčio lengvatų (investicinio projekto lengvatos ir kino filmams taikoma lengvatos) galiojimą.

„Šios dvi pelno mokesčio lengvatos jau galioja penkerius metus. Matome, kokią naudą tai kūrė tiek sektoriams, tiek valstybės biudžetui per papildomas pajamas. Tapome patrauklesni specifinėse veiklose, ypač kino pramonei, kuri padarė didelį šuolį ir pritraukė papildomų investicijų. Nors ši lengvata vieniems metams kainuoja apie 17 mln. eurų, bet per tą laikotarpį iš papildomų šaltinių yra pritraukta apie 50 mln. eurų filmų industrijai – kino pramonė ir atvykstantys kūrėjai Lietuvoje palieka ir išleidžia pinigus čia kurdami, įgyvendinami savo projektus. Tai yra galimybės verslams, teikiantiems paslaugas ir prisidedantiems prie filmų gamybos, tapti ekonomikos skatintojais. Tokios išvestinės naudos yra skaičiuojama apie 200 mln. eurų per šios lengvatos gyvavimo laikotarpį“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.

Pasak komiteto vadovo, panašus principas veikia ir kalbant apie investicinį projektą. Nors dėl šios lengvatos galiojimo per metus šalies biudžetas netenka apie 100 mln. eurų, tai skatina kryptingas ir produktyvias verslo investicijas į technologinį atsinaujinimą.

„Matome, kad įmonių, kurios lengvata pasinaudojo jos galiojimo pradžioje, rezultatai yra išaugę dvigubai: jei pradžioje jų investicijos būdavo per 400 mln. eurų, tai dabar siekia per 900 mln. eurų. Tai leidžia siekti užsibrėžtų prioritetų skatinant ekonomiką: ne tik vystomos aukštosios technologijos, bet sprendžiami ir migracijos klausimai – pačios įmonės yra skatinamos ieškoti ir pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistus atvykti dirbti į Lietuvą“, – sakė M. Lingė.

Siekiant toliau skatinti kryptingas ir produktyvias investicijas Lietuvoje ir su kino gamyba susijusių paslaugų sektorių augimą, priimtomis Pelno mokesčio įstatymo pataisomis, papildomai 5 metams, iki 2028 m. gruodžio 31 d., pratęstos terminuotos pelno mokesčio lengvatos investiciniam projektui ir filmų gamybai.

Naujos nuostatos įsigalioja 2024 m. sausio 1 d. Jos bus taikomos apskaičiuojant ir deklaruojant 2024 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pelno mokestį.

Pelno mokesčio pataisoms (projektas Nr. XIVP-3130(2) pritarė 99, prieš balsavo 3, susilaikė 20 Seimo narių.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-12-05 11:21
   Eglė Saulė Trembo