Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Knygų mugėje Seimas kvies atrasti skaitantį parlamentą ir pasinerti į kūrybą

2024 m. vasario 20 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Vasario 22–25 dienomis Seimas dalyvaus 24-ojoje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, kuri šiemet pasitiks tema „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu“. Trečią kartą dalyvaudamas didžiausioje kultūros šventėje Seimo stendas (3 salė, 3.22 vieta) per įvairias veiklas iš arčiau supažindins su parlamento darbu ir pakvies atrasti skaitantį ir kuriantį parlamentą. Atliepiant šių metų Knygų mugės temą Seimo erdvėje lankytojai bus kviečiami pasinerti į kūrybą ir sukurti arba nupiešti pasaką, skirtą parlamentarizmui.

Seimo erdvė Knygų mugės dalyviams visas dienas rengs įvairias veiklas, skirtas daugiau sužinoti apie parlamento darbą, teisėkūros procesą ir piliečių galimybes jame dalyvauti, svarbiausius Lietuvos valstybingumo raidos įvykius. Lankytojai bus supažindinti su specialiai šiai Knygų mugei parengtais edukaciniais rinkiniais ir kitais Seimo kanceliarijos leidiniais.

Lankytojai taip pat turės galimybę susitikti ir pabendrauti su Seimo nariais Vytautu Mitalu (penktadienį, 16–19 val.), Pauliumi Saudargu (šeštadienį, 12–14 val., sekmadienį, 12–14 val.) ir Tomu Tomilinu (šeštadienį, 14–16 val.).

Vasario 23 d., penktadienį, 11 val. Seimo Ateities komitetas ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 5.2 salėje organizuoja dviejų leidinių pristatymus – Raimundo Lopatos knygos „Rytų politika ir Lietuvos ateitis“ (2024) ir autorių kolektyvo leidinio „Lietuvos sėkmės“ (2024) (sudarytojai: Arūnas Augustinaitis, Lauras Bielinis, Ginas Dabašinskas, Alfonsas Eidintas, Gediminas Kašėta, Raimundas Lopata).

„Rytų politika ir Lietuvos ateitis“ parengta iš parlamentaru dirbančio politologo perspektyvos ir priskirtina prie politologinės analitikos. Šią knygą sudaro kelių straipsnių, struktūruotų topografiniais blokais, rinkinys: Rytų politika, Armėnija, Baltarusija, Rusija, Sakartvelas, Ukraina.

Pasak knygos autoriaus Ateities komiteto pirmininko R. Lopatos, visi leidinio skyriai yra integraliai susiję, juose pateikiama informacija, padaryti politiniai apsisprendimai ir jų interpretacijos, persipynę ir matytini kaip pagrindinės temos – Lietuvos Rytų politikos ir jos įtakos Lietuvos ateičiai – sudėtiniai.

Knyga „Lietuvos sėkmės“ – iliustracija to, ką ne taip seniai padarė Lietuvos ministerijų ir joms pavaldžių įstaigų, agentūrų, verslo konfederacijų ir jų narių kolektyvai ar jų atstovai, išradėjai ir mokslininkai. Knygoje jie pristato savo sėkmės istorijas arba kolektyvinius laimėjimus, kurie, jų nuomone, veikia įvairių mūsų valstybės gyvenimo sričių pažangą, modernėjimą, nes tai jau turi ir turės nemažą reikšmę tolesniame mūsų visuomenės gyvenime.

Nepriklausomos Lietuvos parlamento veiklos laikotarpiu į Tautos atstovybę buvo išrinkta daug iškilių grožinės literatūros kūrėjų, meno, kultūros ir įvairių mokslo sričių ekspertų ir profesionalų, savo gyvenimą susiejusių su knyga ir spausdintu žodžiu. Knygų mugėje Seimas kviečia kartu versti naujus lapus, bendradarbiauti ir dalytis skaitymo bei kultūrinio bendravimo džiaugsmu

 

Internetui.JPG.jpg

 

Parengė:

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas

Nerijus Vėta

Tel. (8 5)  209 6208, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-02-20 10:21
   Nerijus Vėta