Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Parodose Seime – žiauri Rusijos karinės invazijos Ukrainoje realybė

2024 m. vasario 22 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

piešiniai ant raketų.jpg

Syrko.jpg  

Nuotraukos aut. M. Syrko                                                                                                                                                Nuotraukos aut. Seimo kanceliarija

 

Vasario 23 d., penktadienį, 12 val. Seimo Vitražo galerijoje (I rūmai) vyks Ukrainos fotomenininkės Martos Syrko fotografijų parodos „Skulptūros“, Ukrainos nevyriausybinių organizacijų „Samooborona“, „Banderininkai“ ir Ukrainos jaunimo grupės Lietuvoje piešinių ant karo eksponatų parodos „Plieno spalvos“ atidarymas. Parodos yra skirtos plataus masto karinės Rusijos invazijos į Ukrainą antrosioms metinėms. Parodų globėjas – Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas.

Ukrainos fotografė M. Syrko nuotraukų paroda „Skulptūros“ nori parodyti karius naujoje šviesoje ir pakeisti požiūrį į neįgaliuosius Ukrainoje. Pasak jos, tai, kas vaizduojama, yra žiauri realybė, nes vis daugiau jaunų ukrainiečių grįžta iš mūšio lauko palūžę, o Ukraina kaip valstybė turi imtis radikalių pokyčių, kad užtikrintų jiems orų gyvenimą. Todėl kurdama vizualiai stulbinančias menines fotografijas M. Syrko siekia priversti susimąstyti.

Menininkė prisimena, kaip pirmą kartą įžengė į Luvro muziejų Paryžiuje ir vaikščiodama po galeriją žavėjosi klasikinėmis senovės Graikijos ir Romos skulptūromis. „Kai kurioms iš jų trūko dalies veido, viena neturėjo rankų. Šie paminklai yra neįkainojami ir labai trapūs. Tas pats pasakytina ir apie žmones“, – pristatydama parodą teigia M. Syrko.

Syrko2.jpg

                                                      Nuotraukos aut. M. Syrko

Savo kūryboje menininkė M. Syrko naudoja įvairias technikas, tyrinėja meno istorijos, socialinių problemų ir žmogaus kūno sąsajas. Žiūrėdama į socialines problemas per portretinės fotografijos prizmę jį įsitraukia į klausimų, susijusių su tapatybe, savęs pateikimu ir kūnu, sprendimą.

M. Syrko žmogaus kūną tyrinėja kaip netobulumo tapatybės ženklą ir meta iššūkį įprastinei grožio sampratai, pabrėždama žmogiškosios patirties įvairovę ir sudėtingumą.

Paroda „Plieno spalvos“ – ukrainiečių vaikų dekoruoti iš fronto surinkti karo įrankiai. Ši idėja gimė Ukrainos nevyriausybinių organizacijų „Samooborona“ ir „Banderininkai“ nariams. Ukrainai kenčiant nuo nesibaigiančių rusų raketų atakų buvo sugalvota šių raketų fragmentus panaudoti kuriant menines vizualizacijas ir suvenyrus. Pirmiausia buvo nuspręsta dekoruoti sparnuotųjų raketų atplaišų gabalėlius ir iš jų gaminti pakabukus. Organizuojant paramos loterijas ir parduodant pakabukus buvo surinktos pirmosios lėšos. 

piešiniai ant raketų 3.jpg

                                      Nuotraukos aut. Seimo kanceliarija

Ši nedidelė iniciatyva įkvėpė surengti parodą, kurioje eksponuojamos mirtinos geležies liekanos – Rusijos okupantų pėdsakai naikinamuose Ukrainos miestuose. Parodos autoriai vaikai šiuos eksponatus pavertė Tautos nenugalimumo simboliu. Palaikydami iniciatyvą, Ukrainos kariškiai perduoda nevyriausybinėms organizacijoms sparnuotųjų raketų ir sviedinių „Grad“ liekanas. 

Paroda „Plieno spalvos“ siekiama megzti dialogą su Europos visuomene ir skatinti prisidėti prie lėšų rinkimo Ukrainos gynybos pajėgoms. Pirmoji paroda buvo surengta Lucke, antroji – Varšuvoje. 

Susipažinti su parodomis Seimo rūmuose lankytojai gali vasario 23 d. per atvirų durų valandas nuo 16 iki 19 val. (įėjimas per Seimo I r. nuo M. Mažvydo bibliotekos pusės), vasario 26 – kovo 12 dienomis parodas galima apžiūrėti Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60) darbo valandomis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko pavaduotojo Pauliaus Saudargo patarėja

Laura Gradeckienė, tel. 8 5 209 6014, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-02-22 11:09
   Rūta Mensonaitė