Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime bus aptariamos atgrasymo ir totalios gynybos strategijos

2024 m. vasario 22 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Vasario 23 d., penktadienį, 9 val. Seimo konferencijų salėje (III rūmai) vyks tarptautinė konferencija „Vilniaus saugumo forumas 2024“. Ją organizuoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) kartu su Gynybos paramos fondu.

„Vilniaus saugumo forumas“ Lietuvoje organizuojamas jau devintą kartą. Šiais metais daugiausia dėmesio bus skiriama bendrai NATO atgrasymo strategijai – aptarti iššūkius ir būdus, kaip ją stiprinti.

Geopolitiniai iššūkiai ir saugumo situacijos nepastovumas pasiekė precedento neturintį lygį. Rusijos karas prieš Ukrainą ir karas Artimuosiuose Rytuose plečiasi ir kelia grėsmę Europos saugumui. Rusija intensyviai ruošiasi ilgalaikiam konfliktui su Vakarais. Ji mobilizavosi karui – stiprina savo Vakarų karinę apygardą (Leningrado sritį), ir taiko kitas agresyvias priemones ekonominėje, informacinėje, diplomatinėje ir kibernetinėje erdvėse.

 „Rusijos karo Ukrainoje tendencijos, deja, nėra pozityvios. Rusija savo ekonomiką visiškai perjungė į karo lygį: gerokai padidino BVP dalį skiriamą gynybai, „užkūrė“ gynybos pramonę 24/7 režimu. Taip pat jau pastebime ir didesnį priešiškų režimų veikimą Europoje: išpuolius prieš istorinės atminties paminklus, didėja kibernetinių atakų skaičius. Taigi, tai kelia rimtas grėsmes ne tik Ukrainai, bet ir mums. Tam, kad apgrasytume priešą, privalome ir patys perjungti pavarą: stiprinti savo gynybos pramonę ir kariuomenės pajėgumus, kurti naujus technologinius sprendimus, aktyviau įtraukti mūsų visuomenę ir kviesti prisidėti prie nacionalinio saugumo stiprinimo“, – sako Seimo NSGK vadovas Laurynas Kasčiūnas.

Dėl šios priežasties konferencijoje bus nagrinėjamos NATO atgrasymo strategijos, kolektyvinės gynybos perspektyvos, iššūkiai transatlantinėje saugumo bendruomenėje ir geopolitinė padėtis Rytų Europoje.

Konferencijos dalyvius pasveikins Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, NSGK pirmininkas L. Kasčiūnas, taip pat dalyvaus ir patirtimi dalysis saugumo ekspertai: buvęs Amerikos kariuomenės Europoje vadas ats. gen. ltn. Benas Hodžesas (Ben Hodges), buvęs JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas ginklų kontrolei ir tarptautiniams saugumo reikalams Maršalas Bilingslis (Marshall Billingslea), ats. brg. gen. Raineris Majeris cum Felde (Rainer Meyer zum Felde) ir kiti.

10 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai) vyks spaudos konferencija, skirta Vilniaus saugumo forumui aptarti.  

RENGINIO PROGRAMA

Konferencija bus transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“ su vertimu į lietuvių kalbą (transliacija originalo kalba – čia).

 

Parengė: 

Seimo nario Lauryno Kasčiūno patarėja

Emilė Balodytė, el. p. emile.balodyte@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2024-02-22 12:56
   Rūta Mensonaitė