Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Ateities komiteto pranešimas: „Vilniaus knygų mugėje pristatytos knygos „Rytų politika ir Lietuvos ateitis“, „Lietuvos sėkmės“

2024 m. vasario 26 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

53551602770_fb1c3c951e_k.jpg

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Viktoriia Chorna)

 

Vasario 23 d. tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje pristatyta Seimo Ateities komiteto pirmininko Raimundo Lopatos knyga „Rytų politika ir Lietuvos ateitis“ bei Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus (Alfonsas Eidintas, Lauras Bielinis, Ginas Dabašinskas, Gediminas Kašėta, Arūnas Augustinaitis) sudaryta knyga „Lietuvos sėkmės“.

R. Lopatos „Rytų politika ir Lietuvos ateitis“ knygą sudaro tekstai, kurie išsamiau aprašo ne tik Lietuvos užsienio politikos Rytų kryptimi istoriją ir ateitį, bet ir gilinasi į mums svarbaus Rytų Europos regiono valstybių padėtį ir šiose valstybėse vykstančių procesų įtaką Lietuvai. Šioje knygoje taip pat apžvelgiami ir Lietuvoje vykstantys vidaus procesai. Masyvi baltarusių, ukrainiečių ir rusų imigracija reikalauja apmąstyti pagrindinius jų integracijos principus. Atkreipiamas dėmesys, kad Baltarusijos visuomenėje plintantis litvinizmas, anksčiau baltarusius ir lietuvius galimai vienijusi idėja, tampa mūsų nacionalinio saugumo klausimu.

Knyga „Lietuvos sėkmės“, sudaryta Nacionalinės bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus (projekto vadovas R. Lopata), plačiajai auditorijai bandoma pateikti tai, kas dažnai viešojoje erdvėje nutylima arba gretai pamirštama. Tai yra knyga apie per kelis nepriklausomybės dešimtmečius įgyvendintus Lietuvos ir jos žmonių pasiekimus. „Lietuvos sėkmės“ eina suomių pramintais takais ir iliustruoja tai, ką ne taip seniai padarė Lietuvos įstaigos, verslas, išradėjai ir mokslininkai. Knygoje kalbama apie jų darbus, sėkmės istorijas, kurios veikia įvairių mūsų gyvenimo sričių pažangą, modernėjimą ir turės įtakos mūsų valstybės ateičiai. 

 

 Parengė

Gediminas Kašėta

Strateginio prognozavimo skyriaus

Išorinės informacinės aplinkos ekspertas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

El. p. [email protected]

 

Daugiau informacijos:                             

Ateities komiteto biuras
el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-02-26 14:37
   Jolanta Anskaitienė