Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime vyks Lietuvos ir Amerikos inovacijų apdovanojimų ceremonija

2024 m. vasario 28 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Vasario 29 d., ketvirtadienį, 16 val., Seimo Vitražo galerijoje (I rūmai) Baltijos ir Amerikos laisvės fondo (BAFF), JAV ambasados Lietuvoje ir Inovacijų agentūros iniciatyva vyks Lietuvos ir Amerikos inovacijų apdovanojimų ceremonija. Jos metu bus apdovanotos komisijos išrinktos geriausios lietuvių inovacijos, sukurtos bendradarbiaujant su JAV.

Ši iniciatyva siekia skatinti Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą, prisidedant prie mokslo bei technologinės pažangos. Inovacijų agentūros Proveržio departamento vadovo Pauliaus Petrausko teigimu, Lietuvos ir JAV atstovai jau ne kartą įrodė, kad bendradarbiaudami gali nuveikti išties daug ir sukurti įvairias problemas spręsti padedančius šiuolaikinius sprendimus. „JAV ir Lietuvos verslų bei organizacijų bendradarbiavimas inovacijų srityje aprėpia gyvybės mokslų ir biotechnologijų, optinių ir lazerinių technologijų, aplinkosaugos ir daug kitų sričių. Išnaudojant abiejų šalių įmonių ir mokslo įstaigų stipriąsias puses galima kurti išties aukštos vertės produktus ir svariai prisidėti prie mokslo bei technologinės pažangos. Jau visai netrukus Silicio slėnyje pradėsime projektą „InnoHUB Lithuania“, kuris padės aukštųjų technologijų Lietuvos verslams įeiti į JAV rinką ir stiprinti inovacijas“, – tikina P. Petrauskas.

Piniginius prizus steigia BAFF. „Baltijos ir Amerikos laisvės fondo misija – stiprinti ryšius tarp Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų per švietimo ir mainų programas, orientuotas į ekonominį augimą ir demokratines vertybes. Lietuvos ir Amerikos inovacijų apdovanojimai su tuo yra labai susiję ir mums labai reikšmingi“, – teigia BAFF direktorių tarybos pirmininkė Danguolė Altman.

Į apdovanojimus pretenduoja Lietuvos verslai, aukštojo mokslo įstaigos ir kitos organizacijos ar fiziniai asmenys, kurie bendradarbiaudami su partneriais JAV sukūrė inovatyvų, moksliniais tyrimais grįstą sprendimą. Didysis 10000 eurų apdovanojimas bus įteiktas pareiškėjui, kuris, bendradarbiaudamas su partneriais JAV, sukūrė inovatyvų, moksliniais tyrimais grįstą sprendimą. Antra geriausia pripažinta iniciatyva bus apdovanota 5000 eurų prizu, o projektas, kuris prisideda prie sprendimų ir teigiamo pokyčio socialinėje ar aplinkosaugos srityje, pelnys atskirą įvertinimą už socialinį poveikį.

Pernai pagrindinis prizas atiteko UAB „Diabetis“, sukūrusiai JAV Maisto ir vaistų administracijos (angl. FDA) registruotą prietaisą „Feetsee“. Antroji vieta atiteko kompanijai UAB „Precizika Metrology“, kuri bendradarbiaudama su partneriais JAV sukūrė modernias technologijas optiniams rąstrų kodavimams ir jų komponentams. Sintetinės biologijos, genetikos ir biotechnologijų srityse veikianti UAB „Genomika“ įvertinta už pasiekimus aukštųjų genetikos technologijų srityje, o atskiro paminėjimo ir specialaus įvertinimo už mokslinį bendradarbiavimą su JAV sulaukė Vilniaus Universiteto profesorius dr. Kęstutis Jarašiūnas.

Apdovanojimų ceremonija vyks anglų kalba.

 

Daugiau informacijos: 

Seimo nario Tomo Vytauto Raskevičiaus patarėjas

Justas Valantinas, tel. ( 5) 209 6677, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-02-29 11:40
   Rūta Mensonaitė