Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Baltijos Asamblėjos pozicija Baltijos jūros parlamentinėje konferencijoje lieka atkakli: nebendradarbiauti su PABSEC, kol jos sudėtyje yra Rusija

2024 m. kovo 4 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

2024-03-04 at 14.16.28.jpg
Tarptautinių ryšių skyriaus nuotrauka

 

Kovo 4 d. Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkas ir Baltijos Asamblėjos (BA) Prezidentas Andrius Kupčinskas dalyvauja Baltijos jūros parlamentinės konferencijos Nuolatinio komiteto posėdyje, kurio darbotvarkėje – aktualių iššūkių Europoje aptarimas, energetinio saugumo, ypatingos svarbos infrastruktūros atsparumo ir tvaraus vandenynų naudojimo klausimai. BA Prezidentas A. Kupčinskas pabrėžia reikšmingą regioninio bendradarbiavimo vaidmenį visose susitikimo metu aptartose srityse. „Baltijos šalys turi daug kuo prisidėti prie regiono plėtros, ypač energetikos ir saugumo sektoriuose“, – sako Baltijos Asamblėjos Prezidentas.

Baltijos Asamblėja reiškia aktyvią poziciją dėl nebendradarbiavimo su Juodosios jūros ekonominio bendradarbiavimo organizacijos Parlamentine Asamblėja (PABSEC). Baltijos Asamblėjos nuomone, būtų žengtas žingsnis neteisinga kryptimi, jei Baltijos valstybių parlamentarai palaikytų bendradarbiavimo formatą, kuris gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai naudojamas Rusijos ir jos veiklos legitimizavimui. Kaip pažymi Lietuvos parlamento delegacijos pirmininkas ir BA Prezidentas A. Kupčinskas, „diskusijas dėl bendradarbiavimo su PABSEC bus galima atnaujinti tik tada, kai organizacija bendrai nuspręs pašalinti Rusiją iš savo veiklos, kaip tai padarė Baltijos jūros parlamentinė konferencija ir kitos tarptautinės struktūros, taip užtikrinant, kad žiaurius išpuolius prieš Ukrainos miestus ir žmones tęsiančios valstybės delegacija oficialiai ir (ar) neoficialiai neįsitrauks į PABSEC darbą“. 

BA pabrėžia, kad šiandien kaip niekada svarbu išlaikyti Ukrainos klausimą tarptautinėje darbotvarkėje ir neleisti Rusijai plėsti savo įtakos ir normalizuoti Ukrainoje vykdomų karo nusikaltimų. Baltijos Asamblėja įsitikinusi savo elgesiu rodanti pavyzdį, todėl itin svarbu vengti tiesioginės ar netiesioginės veiklos, kuri gali įteisinti Rusijos agresiją. Baltijos Asamblėja ir toliau drąsiai reiškia savo solidarumą su Ukrainos gynėjais, kurie nenuilsdami demonstruoja nepaprastą drąsą, atsparumą ir heroizmą. Primenama, kad Ukrainos rėmėjų dvejojimas prailgina karą, o jo kaina yra nekaltų Ukrainos žmonių gyvybės.

posedis.jpg
Europos Parlamento nuotrauka

posedis_kk.jpg
Europos Parlamento nuotrauka

 

2024-03-04 at 14.16.29 (3).jpg
Tarptautinių ryšių skyriaus nuotrauka

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja

Renata Godfrey

Tel. (8 5)  209 6224

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-03-05 09:46
   Monika Kutkaitytė