Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Pirmininkė: „Švęsdami Lietuvos kelią NATO turėkime vilties, kad netrukus lygiomis teisėmis kartu juo eis ir Ukraina“

2024 m. kovo 28 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

53616335713_c7bfebc0c6_c.jpg
Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, parlamente minėdama Lietuvos stojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją 20-metį, pabrėžė, kad tapusi NATO ir Europos Sąjungos nare mūsų šalis įsitvirtino Europos politinėse, saugumo ir ekonominėse struktūrose. Tai, be jokios abejonės, po Kovo 11-osios, Sausio 13-osios ir okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos buvo šiuolaikinės mūsų valstybės istorijos ir vakariečių pasaulėžiūros lūžio momentas.

„Iki tol dažnai buvome priskiriami kažkieno interesų zonai, o nuo narystės NATO ir Europos Sąjungoje skyrė įsivaizduojamos raudonos linijos. Tačiau Rubikoną peržengėme ir kartu su Aljansu paskelbėme pasauliui, kad mūsų sienos ir interesai yra neliečiami ir bus ginami“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak Seimo Pirmininkės, Lietuvos vietą NATO simboliškai įtvirtino ir praėjusiais metais sėkmingai Vilniuje surengtas NATO viršūnių susitikimas. 

„Lietuva nuo pat pradžių ėmėsi aktyvaus vaidmens NATO, buvo solidari su sąjungininkais visame pasaulyje, dalyvavo įvairiose misijose. Mūsų įsipareigojimas kolektyviniam saugumui buvo neišdildomas ir pastovus, nepaisant bėgančių metų, vyriausybių kaitos ir augančios naujos kartos. Per visus 20 metų Lietuvoje pasitikėjimas NATO visada išliko aukštas“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen. 

Narystė NATO Lietuvai suteikė santykinio stabilumo laikotarpį, per kurį susitelkėme į ekonomikos augimą ir socialinę pažangą. Dėl to iš dalies mūsų dėmesys nukrypo nuo krašto gynybos. 

„Mūsų požiūris į krašto gynybą iš esmės pasikeitė po 2022 metų vasario 24 d. Atsakydami į Rusijos agresiją Ukrainoje ir išaugusią grėsmę saugumui padidinome gynybos išlaidas, sustiprinome karines pajėgas ir aktyviai pradėjome remti Ukrainą, – teigė Seimo Pirmininkė. – Tačiau, esu tikra, reikia gerokai daugiau pastangų dėl gynybos, o kartu sąjungininkais būtina dar kartą patvirtinti įsipareigojimą kolektyvinei gynybai.“

Parlamento vadovė įsitikinusi, kad Suomijos ir Švedijos narystė NATO visiškai pakeitė geostrateginę Aljanso padėtį Baltijos jūros regione, o augantis dėmesys gynybos pramonei, ekonominis, politinis, diplomatinis ir karinis valstybių narių pajėgumas užtikrina NATO teritorijos, aplinkinių regionų ir pasaulio saugumą ir stabilumą. 

„Palinkėkime, kad jubiliejinis Vašingtono viršūnių susitikimas būtų dar vienas žingsnis saugesnio, stabilesnio ir teisingesnio pasaulio link. O švęsdami Lietuvos kelią NATO turėkime vilties, kad ateityje minėsime ne tik savo, bet ir kaimyninių valstybių narystės etapus. Įsivaizduokime dieną, kai Ukraina stovės kartu su mumis kaip visateisė NATO sąjungininkė. Tai būtų geriausias mūsų bendro įsipareigojimo laisvei, demokratijai ir saugumui įrodymas“, – minėjimo kalbą baigė V. Čmilytė-Nielsen.

 

53615258532_d9b6e3f298_c.jpg
Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel. (+370 5) 209 6030

Mob. +370 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-03-28 10:35
   Monika Kutkaitytė