Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Kultūros komiteto ir Švietimo ir mokslo komiteto atstovai su Latvijos parlamento delegacija aptarė aktualiausius kultūros ir švietimo srities klausimus

2024 m. kovo 28 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

(aut. O. Posaškova).jpg
Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

(aut. I. Šilenkova).jpg
Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Ilona Šilenkova)

 

Kovo 25–26 dienomis Vilniuje su atsakomuoju vizitu lankėsi Latvijos Respublikos Saeimos Švietimo, kultūros ir mokslo komiteto delegacija, kuri Seime susitiko su Kultūros komiteto, Švietimo ir mokslo komiteto, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Kultūros ministerijos atstovais. 

Susitikime aptarti šie svarbiausi kultūros srities klausimai: dainų švenčių organizavimas ir finansavimas, visuomeninio transliuotojo ir privačios žiniasklaidos finansavimas, žurnalistų saugumas, dezinformacijos ir Baltijos šalyse aktyviai veikiančių prorusiškų atlikėjų keliama grėsmė šalių nacionaliniam saugumui, dirbtinio intelekto keliami iššūkiai, meno kūrėjų, kūrybinių darbuotojų ir sportininkų socialinės garantijos.

Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis kolegoms iš Latvijos Respublikos Saeimos pristatė aktualiausius komitete svarstomus klausimus dėl kovos su neteisėtu kūrinių panaudojimu, Seimo ir kitų valstybės institucijų siekį užkardyti šalies agresorės minkštosios galios naudojimą prieš Lietuvos valstybę ir visuomenę. „Mūsų institucijos turi būti budrios ir ugdyti visuomenės gebėjimą atsispirti Rusijos informacinės erdvės atgarsiams ir vadinamosios Rusijos populiariosios kultūros skverbimuisi į Lietuvą“, – teigė V. Juozapaitis.

Didelis dėmesys skirtas susitarimo dėl Lietuvos švietimo politikos (2021–2030) pagrindiniams aspektams – ikimokyklinio ugdymo programų plėtrai, bendrojo ugdymo kokybės standartui, ugdymo kokybės valdymo sistemai, įtraukiojo ugdymo priemonėms, profesiniam mokymui, neformaliajam vaikų ugdymui, pedagogo profesijos patrauklumui, studijų finansavimo modeliui, mokymuisi visą gyvenimą ir kt. Ypač daug klausimų iš Latvijos delegacijos atstovų pusės sulaukė mokyklų tinklo pertvarka Lietuvoje, situacijos tautinių mažumų mokyklose bei antrosios užsienio kalbos pasirinkimo klausimai.

Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas džiaugėsi užsimezgusiu bendradarbiavimu su kolegomis iš Latvijos Respublikos Saeimos. „Šis susitikimas išties naudingas, nes aptarę abiem pusėms rūpimus klausimus matome, kad abiejose šalyse problemos yra panašios, ypač tai matyti kalbant apie mokyklų tinklo pertvarką, įtraukųjį ugdymą ir mokytojų trūkumą. Smagu, kad apsikeitėme turima patirtimi. Švietimo pažangos kryptimi einame koja kojon“, – sakė A. Žukauskas.

Vizito metu delegacija taip pat lankėsi Vilniaus Pilaitės gimnazijoje, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Baltijos kalbų ir kultūrų instituto Baltistikos katedroje ir Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

 

Parengė

Seimo kanceliarijos Kultūros komiteto biuro patarėja Deimantė Pukytė

Tel. (0 5) 209 6854, el. p. [email protected]

 

Seimo kanceliarijos Švietimo ir mokslo komiteto biuro patarėja Deimantė Žegunė

Tel. (0 5) 209 6721, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-03-28 14:59
   Monika Kutkaitytė